- Угода про сплату аліментів на дитину
- Вимоги до складання угоди про сплату аліментів на дітей
- Нюанси завірення угоди про аліменти у нотаріуса
- Визначення розміру та порядку виплат на дітей
- Зміна та розірвання угоди про аліменти
- Плюси аліментної добровільної угоди
- Висновок
- Послуги адвоката по сімейним справам
Угода про сплату аліментів на дитину
Розлучення в сім’ї зі спільними дітьми (народженими або усиновленими) завжди відбувається в судовому порядку і ставить перед батьками ряд питань щодо подальшого виховання, проживання та утримання неповнолітніх.
Найчастіше найскладнішим і тягне за собою всілякі розбіжності є питання матеріального забезпечення загального чада після розлучення батьків за рахунок виплати аліментів. Проте, можна значно прискорити й спростити процес розірвання шлюбу, заздалегідь підготувавши Угоду про утримання дитини.
Угода про аліменти (або добровільна аліментна угода) – це обопільно укладена форма домовленості між батьками (одержувачем виплат і їх платником) в письмовому вигляді, завірена нотаріально, обмовляється розмір, спосіб і порядок сплати аліментів на утримання неповнолітньої дитини.
Важливо пам’ятати, що при відсутності домовленості між батьками з питання подальшого утримання спільної дитини це питання самостійно вирішується судом, що не завжди вигідно як для майбутнього платника, так і для одержувача коштів.
Вимоги до складання угоди про сплату аліментів на дітей
Щоб документ без зайвих з’ясувань і коректив був прийнятий і затверджений судом, необхідним є дотримання основних вимог:
- обопільне складання (за взаємною домовленістю по кожному з пунктів без примусу);
- письмова форма;
- суворе дотримання інтересам і правам сина / дочки (а саме – не допускається зміна положення дитини в гіршу сторону);
- обов’язкове нотаріальне завірення.
Нюанси завірення угоди про аліменти у нотаріуса
Принциповість нотаріального завірення Угоди про аліменти полягає в тому, що завірений документ має юридичну силу виконавчого листа (тобто в разі ухилення платника від своїх зобов’язань по виплатах або порушення їх строків одержувач має право передати Угоду відразу ж за місцем роботи платника, на підставі чого роботодавець буде зобов’язаний щомісяця утримувати аліменти з працівника-боржника.
Що підготувати для походу до нотаріуса:
1. Документи, видані на ім’я батьків:
- паспорта;
- довідка з місця роботи про заробітну плату особи-платника не менше ніж за 6 місяців (іноді можуть зажадати за 12 міс.);
- свідоцтво про встановлення батьківства (за наявності такого);
2. Документи на дитину:
- свідоцтво про народження (до 18 років);
- паспорт громадянина України (з 14 років).
Якщо на момент укладення Угоди про аліменти дитина досягла віку 10 років, необхідна його особиста присутність у нотаріуса.
3. Текст угоди про аліменти.
До нотаріуса можна прийти з вже підготовленою Угодою і просто запевнити його, якщо подружжя впевнені у своїй юридичній грамотності. Однак часто нотаріус пропонує свою типову форму Угоди, лише додаючи в неї позначені батьком / матір’ю додаткові пункти й умови.
Порада
Якщо ви сумніваєтеся в своїй можливості правильного складання даного документа, краще обійтися без імпровізації в цьому питанні і довірити підготовку юридично значимої документації фахівця-нотаріусу.
Підготовлений за правилами документ повинен містити:
- найменування (наприклад, «Добровільна угода про сплату аліментів на утримання неповнолітнього Ігнатенко Степана Леонідовича»);
- дату і місце складання (наприклад, «десяте грудня 2024 року, місто Львів»);
- П.І.Б., адреса реєстрації платника, одержувача, дитини;
- дату народження дитини;
- підставу укладання договору (наприклад, розлучення і роздільне проживання, від’їзд батька-платника за кордон тощо);
- форму, порядок, строк сплати коштів;
Згідно Сімейного кодексу України розмір виплат на неповнолітніх дітей не дивлячись на обопільну домовленість батьків не може бути меншим, ніж сума, встановлена законом в Сімейному кодексі України, при тому що завищена величина виплати буде посвідчена за обопільною згодою.
- реквізити отримувача коштів, дата для перерахування грошей;
- права та обов’язки кожної зі сторін;
- при встановленні виплати у твердій грошовій сумі – порядок індексації коштів, тобто можливість зміни суми виплат у зв’язку з будь-якими об’єктивними наслідками (стрибок цін на продукти, зміна мінімального розміру оплати праці та інше);
- термін дії договору (в більшості випадків діє до повноліття дитини);
- підписи сторін (з розшифровками).
Визначення розміру та порядку виплат на дітей
Щоб визначити розмір одержуваної суми на утримання дитини, важливо визначитися зі способом утримання засобів:
1. Процентний спосіб – обчислюється в процентному співвідношенні від всіх видів доходів платника (1/4 частина – на одну дитину, 1/3 – на двох і 1/2 на трьох і більше неповнолітніх утриманців);
2. Тверда грошова сума – тобто обумовлена певна сума коштів. Цей метод використовують якщо:
- батько не має постійного місця роботи (випадкові заробітки);
- отримує заробітну плату повністю або частково в іноземній валюті;
- заробітна плата зобов’язаного платити мізерно мала і не зможе покрити витрати на дитину (що є істотним обмеженням його прав та інтересів).
3. Передача майна дитині в рахунок сплати аліментів (наприклад, оформлення в дар автомобіля, частки квартири, коштовностей, або скромніше – постійна покупка одягу / взуття дитині, шкільного приладдя, іграшок тощо).
Зміна та розірвання угоди про аліменти
Будь-який юридичний документ можна змінити або розірвати (оскаржити). Випадок з угодою про утримання дитини – не виняток. Якщо ви й ваша колишня «друга половина» бажаєте змінити умови договору або повністю розірвати його, процедура буде залежати від наступних обставин:
- при обопільному вирішенні – похід до нотаріуса і зміна або розірвання документа лише в його присутності;
- рішення про зміну або розірвання угоди прийнято однією стороною – судовий спір (тобто потрібно подавати позовну заяву в суд про внесення змін або про повне розірвання Угоди).
Плюси аліментної добровільної угоди
Документ-Угода про матеріальні виплати на дитину має незаперечні переваги як для отримувача коштів, так і для їх платника:
- Юридична значущість документа (без залучення судових органів шляхом взаємного визначення умов, сум і порядку виплати, зручних обом сторонам).
- Можливість призначення більшої суми коштів (за погодженням з платником).
- Визначення зручного для обох сторін порядку виплати (зручні дати, періоди перерахування коштів).
- Відсутність або мінімізація конфлікту (можливість врегулювати будь-яке питання пункту документа з урахуванням зручності обох сторін).
- Прискорення та спрощення процесу розлучення.
Висновок
Щоб заощадити час і нерви в судовому процесі, домовитися про порядок утримання парі краще самостійно, шляхом укладення відповідного документа, що підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. Даний документ має юридичну силу виконавчого листа, повинен відповідати потребам спільних дітей, а також підлягає зміні й розірванню за бажанням сторін.
Послуги адвоката по сімейним справам
Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи з оформлення угоди про сплату аліментів на дитину.
Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.
За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа по оформленню угоди про сплату аліментів на дитину буде вирішена більш професіонально та швидко.
Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професіональну юридичну допомогу з оформлення угоди про сплату аліментів на дитину.
Наш багаторічний досвід в юридичній сфері є гарантією Вашого успіху – це те, що потрібно Вам зараз для вирішення питання по оформленню угоди про сплату аліментів на дитину.
Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!
Зробіть перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по оформленню угоди про сплату аліментів на дитину, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримаєте відповіді на всі Ваші питання.
Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:
- Поділ квартири при наявності дітей під час розлучення
- Діти під час поділу майна при розлученні
- Мирова угода про дітей при розлученні через суд
- Про порядок спілкування з дитиною
- Про проживання дитини після розлучення
- Угода про дітей при розлученні
- Документи для розлучення з дітьми
- Розлучення з дітьми без згоди чоловіка
- Розлучення за спільною згодою з дітьми