Про порядок спілкування з дитиною

Про порядок спілкування з дитиною

Угода про визначення порядку спілкування з дитиною

Угода про визначення порядку спілкування з дитиною

Кожна дитина має право спілкуватися з батьками, які проживають окремо, і навпаки. Розлучення батьків і їх роздільне місце проживання не можуть зачіпати цього права. Сторона, з якою після розлучення залишаються діти, зобов’язана не перешкоджати спілкуванню, якщо воно не суперечить інтересам неповнолітнього.

Уникнути суперечок, заощадити час і визначити умови спілкування при шлюборозлучному процесі парі з загальними дітьми допоможе заздалегідь підготовлена ​​Угода про порядок спілкування з дитиною.

Щоб суд прийняв і затвердив такий документ без внесення корективів, важливо враховувати сукупність дотримання інтересів обох батьків і (що найголовніше) спільну дитину.

Умови укладення угоди про визначення порядку спілкування з дитиною

Умови укладення угоди про визначення порядку спілкування з дитиною

Угода являє собою документ, який:

  • укладається у письмовій довільній формі;
  • укладається за обопільною згодою сторін (без примусу);
  • не вимагає обов’язкового нотаріального посвідчення. Однак нотаріус може виступити гарантією того, що підписання документа й обумовлені в ньому умови були вільним волевиявленням кожної зі сторін, якщо одна з них надалі вирішить стверджувати зворотне.

Якщо у вашій родині кілька дітей, то доведеться написати окрему Угоду по кожному з них, з огляду на їх вік, зайнятість, стан здоров’я, думку тощо.

Зміст угоди про визначення порядку спілкування з дитиною

Зміст угоди про визначення порядку спілкування з дитиною

Це той вид Угоди, в якому всі пункти вам і колишньої «другій половині» слід продумати дуже уважно (щоб з плином часу не вносити постійні зміни). Як правило, описані й заявлені повинні бути такі основні моменти: місце, час і порядок спілкування.

1. Місце

Під місцем спілкування з дитиною заведено розуміти фактично «місце зустрічі» і «місце проведення спільного часу» з дитиною. У цьому пункті необхідно вказати:

  • де батько зустрічатиме неповнолітнього (забирати з дому, дитячого садка, школи, гуртка / секції тощо);
  • де буде проходити їх фактичне спілкування (будинки у другого з батьків / його родичів (бабусі, тітки), місцях масового відпочинку (кафе, парки, розважальні комплекси) або інше).

2. Час

До даного пункту слід підійти детально, прописавши:

  • Години: з: до:; з: до:;
  • Дні тижня: кожну другу суботу місяця, щовівторка, щотижня тощо;
  • Конкретні числа місяця (як правило прив’язані до дат): наприклад, лютого, березня, червня, січня, день народження зацікавленого в спілкуванні батька / його родичів для спільного святкування;
  • Періоди часу: канікулярні дні дитини або дні відпустки батька.

3. Порядок

Під порядком спілкування мається на увазі спосіб його здійснення, підпункти його можуть бути різні (наприклад, як будуть організовані зустрічі під час хвороби дитини; наодинці або тільки в присутності другої сторони буде проходити спілкування з ним тощо) Порядок спілкування дуже багатогранний і індивідуальний.

Готову Угоду можна передати суду з доданими документами до позовної заяви про розлучення, або усно клопотати перед судом про його розгляд безпосередньо в судовому процесі.

Вимоги суду до угоди про визначення порядку спілкування з дитиною

Вимоги суду до угоди про визначення порядку спілкування з дитиною

При розгляді Угоди суддя зобов’язаний врахувати:

  • вік дитини (наприклад, навряд чи навіть за бажанням батьків малюка до одного року відпустять на побачення з батьком без присутності матері, суддя не візьме на себе відповідальності затвердити такий документ);
  • режим / розпорядок дня (при відвідуванні навчання, гуртків / секцій, репетиторів дитина не повинна бути перевантажений також обов’язковими «побаченнями» з кожним з батьків – тобто їх слід розподілити рівномірно, з огляду на графік дитини);
  • стан здоров’я;
  • думка неповнолітнього (всі пункти Угоди повинні складатися з урахуванням думки чада, його прихильності й дотримання інтересів).

Готовий документ буде прийнятий і затверджений судом тільки в тому випадку, якщо в ньому дотримані інтереси дитини і не порушені законні права іншого з батьків, в іншому випадку суд самостійно вирішує питання здійснення батьківських прав безпосередньо в судовому засіданні.

Висновок

Угода про визначення порядку спілкування з дитиною складається батьками в письмовому вигляді за їх обопільною згодою, посвідчується нотаріально за бажанням сторін і передається на розгляд суду.

Щоб документ був затверджений без коригувань суду, в ньому слід визначити місце, час, порядок спілкування з окремо проживаючим з батьків, дотримуючись інтересів і думка дитини.

Наявність договору про здійснення батьківських прав після розлучення значно скоротить число судових засідань, дозволить вдумливо і компромісно скласти зручний графік відвідувань, позитивно відіб’ється на спілкуванні пари після розриву особистих відносин в якості «батьків» спільну дитину.

Послуги сімейного адвоката

Послуги сімейного адвоката

Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи по визначенню порядку спілкування з дитиною.

Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.

За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа по визначенню порядку спілкування з дитиною буде вирішена більш професіонально та швидко.

Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професіональну юридичну допомогу по визначенню порядку спілкування з дитиною.

Наш багаторічний досвід в юридичній сфері є гарантією Вашого успіху – це те, що потрібно Вам зараз для вирішення питання по визначенню порядку спілкування з дитиною.

Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!

Зробіть перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по визначенню порядку спілкування з дитиною, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримаєте відповіді на всі Ваші питання.

Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:

  1. Поділ квартири при наявності дітей під час розлучення
  2. Діти під час поділу майна при розлученні
  3. Мирова угода про дітей при розлученні через суд
  4. Про аліменти на утримання дітей
  5. Про проживання дитини після розлучення
  6. Угода про дітей при розлученні
  7. Документи для розлучення з дітьми
  8. Розлучення з дітьми без згоди чоловіка
  9. Розлучення за спільною згодою з дітьми
Рейтинг
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Розлучення онлайн