- Як швидко розлучитись в Україні?
- Оформити швидке розлучення через суд, РАЦС в Україні
- Швидке розлучення: допомога адвоката
- Як швидко оформити розлучення через РАЦС в Україні
- Розірвання шлюбу швидко за взаємною згодою
- Як прискорити розлучення через суд?
- Як швидко розлучитися з чоловіком без його згоди
- Як швидко розлучитися з чоловіком (дружиною), якщо є діти
- Послуги адвоката по сімейним справам в Україні
Як швидко розлучитись в Україні?
Сімейне законодавство дозволяє оформити розірвання шлюбу в органах ДРАЦС або в суді. Припинення шлюбу в адміністративному порядку (через РАЦС) займає один місяць з моменту подачі заяви. Цей період не може бути змінений або скорочений.
Розлучення в суді може затягнутися на кілька місяців або навіть довше. На термін шлюборозлучного процесу в цьому випадку впливають кілька факторів:
- коректність заповнення позовної заяви;
- наявності між подружжям спору про дітей або питання про поділ майна;
- явка обох сторін на засідання;
- призначення суддею строку для примирення.
Прискорити процес розлучення може взаємна згода подружжя припинити сімейні відносини та заздалегідь досягнуті домовленості про те, з ким із батьків будуть проживати діти, які не досягли вісімнадцятирічного віку. Явка чоловіка і дружини на слухання також здатне вплинути на термін розірвання шлюбу в суді: у цьому випадку засідання не будуть переноситися.
Якщо ці умови дотримані, суд може винести рішення про розлучення на першому ж судовому засіданні, яке призначається через місяць після прийняття позовної заяви до розгляду .
Оформити швидке розлучення через суд, РАЦС в Україні
Припинення шлюбного союзу в органах ДРАЦС відбувається, якщо дотримані дві основні умови (відповідно до Сімейного кодексу України):
- у подружжя немає спільних неповнолітніх дітей;
- наявна взаємна згода подружжя на припинення шлюбу.
В цьому випадку для оформлення розлучення досить з’явитися у відділ ДРАЦС в Україні, сплативши державне мито, заповнивши відповідну заяву. Співробітник призначить дату повторного візиту для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу. Весь процес займає рівно місяць з дня першого звернення. Органами ДРАЦС не призначається строк для примирення і не з’ясовуються причини, за якими спільне життя стало неможливим.
На відміну від розлучення в адміністративному порядку розірвання шлюбу в судовому порядку не має точної тривалості, закріпленої в законодавстві. Згідно з Цивільно-процесуальним кодексом в Україні, розгляд справи в районному суді має бути розглянуто не пізніше двох місяців з дня прийняття заяви.
Однак цей термін може бути змінений, якщо позивач або відповідач не з’являються на призначене слухання. У цій ситуації суддя має право перенести засідання на іншу дату. Крім цього, при розгляді справи про припинення шлюбного союзу суддя може призначити подружжю строк для примирення. Цей захід спрямований на збереження і захист сім’ї.
Таким чином, термін розірвання шлюбу в органах ДРАЦС і мінімальна тривалість розлучення в судовій інстанції – один місяць. При цьому шлюборозлучний процес, ускладнений незгодою і неявкою відповідача, наявністю спору про дітей або продовжений на строк для примирення, може затягнутися на кілька місяців.
Швидке розлучення: допомога адвоката
Нашим адвокатам часто (по)ставити такі питання: як розлучитися онлайн в Україні? Як розлучитися з чоловіком без його згоди? Які документи для розірвання шлюбу через РАЦС необхідно надати? Як скласти позовну заяву про розірвання шлюбу? Де отримати свідоцтво про розірвання шлюбу? Як розлучитися без присутності в суді? На всі ці питання відповіді можна знайти на нашому сайті.
Як швидко оформити розлучення через РАЦС в Україні
Для швидкого оформлення розлучення в РАЦСі досить виконати ряд умов і заздалегідь підготувати необхідні документи. Чоловік і дружина, узгодивши дату відвідування органу ДРАЦС, повинні мати при собі паспорта та свідоцтво про реєстрацію шлюбу. Співробітник відділу видає подружжю реквізити для сплати державного мита.
Держмито на розлучення оплачується окремо чоловіком і дружиною. Це пов’язано з тим, що колишнє подружжя отримають кожен свій іменний екземпляр свідоцтва про розірвання шлюбу.
Попри те, що державне мито можна оплатити в будь-який зручний час, а видана квитанція не має терміну давності, для прискорення оформлення розлучення здійснити це можна в день першого звернення. Моментальну оплату можна провести безпосередньо в органі ДРАЦС.
Розірвання шлюбу швидко за взаємною згодою
Оформлення розірвання шлюбу в органах ДРАЦС – найпростіший спосіб того, як розлучитися швидко за спільною заявою. Чоловік і дружина, які вирішили припинити сімейні відносини, можуть подати документи на розлучення в одному з органів РАЦС.
У вибране відділення ДРАЦС подружжю необхідно з’явитися удвох. На сайті подати документи можна окремо, а потім, отримавши талон, разом відвідати орган РАЦС. Незалежно від обраного способу процедура розлучення займе рівно місяць з дня подачі заяви.
Якщо чоловік і дружина вирішили розлучитися за взаємною згодою і не виховують спільних неповнолітніх дітей, але мають суперечку, що стосується поділу спільно нажитого майна, вони можуть звернутися за вирішеннямданого питання в суд після офіційного розірвання шлюбу у відділі ДРАЦС. Строк давності по таких справах становить три роки з моменту розірвання шлюбу.
Як прискорити розлучення через суд?
Шлюборозлучний процес в суді в Україні починається з моменту подачі позовної заяви. Протягом п’яти днів після надходження вирішується питання про його прийняття та відкриття провадження. Від коректності його заповнення і правильного визначення підсудності, залежить чи прийме відповідна інстанція позов або поверне для виправлення. Вірно складена заява має містити наступну інформацію:
- найменування суду (найменування, адреса, засоби зв’язку);
- ПІБ, адреса проживання та засоби зв’язку обох сторін (адреса рекомендується писати разом з індексом і не використовувати скорочень);
- відомості про реєстрації шлюбу (інформацію про дату і місце укладення шлюбу підтверджують прикладеним до заяви свідоцтвом про шлюб);
- причину припинення сімейних відносин (позивач має право не вказувати цю інформацію, проте вагомі причини здатні прискорити розлучення);
- список наданих документів (додатків);
- наявність або відсутність угоди про місце проживання дітей після розірвання шлюбу (не обов’язково).
Якщо подружжя змогло домовитися про те, з ким із них будуть проживати діти, суддя прийме рішення набагато швидше. Якщо ж така угода не досягнута або одночасно з розірванням шлюбу відбувається поділ майна, то шлюборозлучний процес може затягнутися.
Коректно заповнена заява приймається судом до розгляду. Якщо шлюборозлучний процес відбувається за взаємною згодою подружжя, для прискорення винесення рішення, обом сторонам необхідно з’явитися на призначені слухання. Обопільна впевненість, що подальше сімейне життя неможливе, підтверджена на засіданні, допоможе уникнути призначення тривалого строку для примирення. У цьому випадку суд може прийняти рішення про розлучення на першому ж слуханні.
Як швидко розлучитися з чоловіком без його згоди
Відсутність згоди чоловіка або дружини на розірвання шлюбу може значно затягнути оформлення розлучення. Згідно З сімейним кодексу, в цьому випадку припинення шлюбного союзу відбувається тільки в судовій інстанції. Крім цього, неявка відповідача на слухання може затягнути шлюборозлучний процес на кілька місяців.
Для того, щоб прискорити процес розлучення без згоди чоловіка, в суді необхідно вказати вагомі причини, за якими подальше сімейне життя неможливе. Серед найпоширеніших причин для припинення шлюбного союзу в Україні називають:
- різного роду залежності відповідача (алкогольна, наркотична, ігрова);
- тривале окреме проживання і відсутність сімейних відносин;
- дармоїдство другої сторони, відмова працювати без поважної причини;
- проявлена агресія.
Всі ці причини служать для судової інстанції серйозним аргументом для прийняття рішення на першому ж засіданні, навіть якщо відповідач на нього не з’явився. Особа, яка виступає позивачем, також може додати документи або показання свідків, які підтверджують його слова про аморальний спосіб життя чоловіка або дружини.
Ще однією вагомою причиною для негайного винесення рішення суду про розлучення може послужити наявність нової сім’ї у відповідача або позивача. В ході слухань позивач може подати докази фактичного проживання його або відповідача з іншим партнером і бажання узаконити нові відносини.
Як швидко розлучитися з чоловіком (дружиною), якщо є діти
Процес розірвання шлюбу може бути ускладнений не лише незгодою другої сторони, але і наявністю в сім’ї неповнолітніх дітей. Сімейне законодавство спрямоване на захист дитинства, тому основним питанням при розлученні стане визначення подальшого місця проживання дитини.
Якщо до подання позовної заяви сторони змогли домовитися, з ким із них залишаться діти, то прискорити оформлення розірвання шлюбу допоможе складене і нотаріально посвідчена угода про дітей. Її можна додати до позовної заяви. В угоді подружжя може вказати не тільки, де буде жити спільна дитина, але і який порядок спілкування з кожним з батьків влаштує обидві сторони.
Якщо ж така згода не досягнута, спір про дітей буде вирішуватися в судовому порядку. В цьому випадку прискорити процес розлучення допоможуть аргументи, які доводять, що проживання з однієї зі сторін буде в інтересах дитини. Суд може розглянути:
- довідки про доходи сторін;
- думка самої дитини, його педагогів, співробітників органів опіки;
- подані документи про житлові умови;
- характеристики сторін.
Максимальна підготовленість до засідань і аргументованість власної позиції, підкріплена документально або показаннями свідків, здатні прискорити винесення судового рішення, попри заперечення другої сторони.
Послуги адвоката по сімейним справам в Україні
Сімейний адвокат надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи для розлучення швидко.
Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.
За допомогою адвоката з розлучень Ваша справа по оформленню розлучення швидко буде вирішена більш професіонально та швидко.
Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу з оформлення розлучення швидко.
Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!
Зробить перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по оформленню розлучення швидко, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримуєте відповіді на всі Ваші питання. Контакти вказані на нашому сайті.
Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua: