Скільки коштує розлучення у 2024 році
Якщо ви вирішили оформити розлучення зі своїм чоловіком, то відповідно до українського законодавства зобов’язані заплатити держмито та/судовий збір.
Основними документами, які регламентують розмір державного мита і судового збору в Україні, є декрет Кабінету міністрів України “Про державне мито” та Закон України “Про судовий збір”. У разі розірвання шлюбу водночас з поділом майна подружжя, вартість держмита (судового збору) буде визначатися в тому числі з урахуванням положень Цивільно-процесуального кодексу (ЦПК) України.
Вартість судового збору (держмита) залежить від наступних чинників:
- відбувається розірвання шлюбу в РАЦСі або в суді;
- наявне питання поділу майна чи ні;
- вартість нажитого майна;
- вирішується проблема стягнення аліментів.
Також корисною інформацією на сайті “Розлучення онлайн” сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас може бути: держмито та судовий збір на розлучення, свідоцтво про розірвання шлюбу, відновлення свідоцтва про розлучення, недійсність шлюбу, вік вступу в шлюб в Україні, відновлення шлюбу, розлучення при наявності спільних неповнолітніх дітей, відмова в розірванні шлюбу, розлучення під час вагітності.
Скільки коштує держмито на розлучення у 2024 році
Держмито – це грошова сума, що стягується в томи числі в відділах державної реєстрації актів цивільного стану, міських, сільських, селищних радах. Тобто, якщо процедура розірвання шлюбу здійснюється в органах РАЦС, то відповідно до декрету Кабінету міністрів України “Про державне мито”, кожний з подружжя зобов’язаний заплатити 0,5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що на 2024рік дорівнює 17 гривням.
Крім цього, в органах РАЦС можливе розлучення і в односторонньому порядку, наприклад:
- визнання одного з подружжя судом безвісно відсутнім;
- визнання одного з подружжя рішенням суду недієздатним;
- взяття під варту (ув’язнення) одного з подружжя на строк понад 3 роки.
При розлученні в органах РАЦС в односторонньому порядку, розмір державного мита складає 0,3 неоподаткованого мінімумів доходів громадян, тобто станом на 2024 рік – 51 копійку.
Щоб вашу заяву про розлучення прийняли до розгляду, треба оплатити судовий збір заздалегідь.
Скільки коштує судовий збір на розлучення у 2024 році
Судовий збір – збір, що стягується на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат (Закон України “Про судовий збір”). Актуальна вартість судового збору міститься на офіційному порталі https://court.gov.ua/affairs/sudytax/.
Розмір розлучення у суді значно відрізняється своєю вартістю від держмита. Частіше сімейним парам доводиться оформляти розлучення в судовому порядку. Дана процедура обов’язкова у випадках:
- Коли в родині є спільна неповнолітня дитина (діти);
- Коли один з подружжя не згоден на розлучення;
- Якщо подружжя не змогло саме домовитися про розподіл майна.
Скільки ж коштує розлучення через суд у 2024 році? Вартість судового збору буде залежати від того, чи будуть чоловік і дружина ділити нажите в шлюбі майно, здійснювати “розділ дітей”, підіймати питання стягнення аліментів, чи існував між подружжям шлюбний контракт.
Найпростіший варіант – подати позов, без майнового розділу. За вказаних обставин, сума судового збору на 2024 рік буде коштувати вам 908 гривень.
Однак після винесення судового рішення, подружжю потрібно ще звернутися в орган РАЦС для отримання свідоцтва про розлучення.
Оплачувати його видачу буде кожен чоловік окремо.
Скільки коштує судовий збір на розлучення з розділом майна у 2024 році.
Зовсім інакше розраховується сума судового збору, якщо позов містить вимогу про розділ, нажитого в шлюбі, майна, а саме позов коштує 1 % ціни позову (грошової вимоги) але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працезданих осіб (розмір у 2024 році – 908 гривень) та не більше 3 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (Зако України “Про судовий збір”).
Таким чином, якщо подружжя не домовилися з приводу поділу майна, процес розірвання шлюбу може встановити значні витрати, не рахуючи витрат на оплату юридичних послуг, якими нерідко доводиться користуватися.
Для уникнення сплати судового збору, не слід подавати позов про поділ майна при розірванні шлюбу, оскільки є декілька варіантів укладення домовленостей між подружжям, а саме:
Отже, у разі виникнення спору між подружжям про поділ майна, краще слід вчинити превентивні дії та спробувати домовитись з метою справедливого розподілу спільно нажитого майна та дотримання інтересів обох сторін.
Також для Вас можуть бути корисними на сайті rozluchennya-onlain.com.ua наступні матеріали: Що потрібно для розлучення, Куди подавати заяву про розлучення, Як оформити розлучення, Розлучення в органах РАЦС, Розлучення в судовому порядку, Підсудність справ про розлучення, Розлучення в районному суді, Розлучення при наявності спору про дітей, Розлучення з розподілом майна в Україні, Як розлучитися з чоловіком без його згоди.
Скільки коштує вартість послуг сімейних юристів у 2024 році
У певних ситуаціях без кваліфікованої допомоги фахівців не обійтися. Адже бажання заощадити на послугах юриста і самостійно розібратися в нормах законодавства може викликати додаткові витрати та стрес.
Допомога може, наприклад, знадобитися в підготовці позовної заяви та подачі пакета документів в суд, в представництві інтересів, в складанні та подачі клопотань, в оскарженні рішень суду. Деякі юридичні фірми пропонують пакети послуг з ведення процесу розірвання шлюбу, а також таку комплексну послугу, як «розлучення під ключ».
Вартість послуг юриста безпосередньо залежить від складності тієї чи іншої ситуації, а також від термінів і обсягу його роботи.
В середньому в Україні ціни на юридичні послуги з сімейного права наступні:
- Усна консультація (30-60 хвилин) коштує – 500 гривень;
- Письмова консультація – коштує від 700 гривень;
- Підготовка позовної заяви про розірвання шлюбу – коштує від 500 гривень;
- Підготовка позовної заяви про розірвання шлюбу з іноземцем – коштує від 1000 гривень;
- Представлення інтересів у судді – коштує від 3000 до 7000 гривень (залежить від справи);
- Представлення інтересів в суді по справі про розподіл майна – коштує від 7000 гривень;
- Стягнення аліментів (позов та адвокатські запити) – коштує від 1500 гривень;
- витребування дозволу виїзду дитини за кордон, без згоди одного з батьків – коштує від 4 500 гривень;
- позбавлення батьківських прав (позов, виходи до суду, співпраця з органами опіки та піклування) – коштує від 3,000 гривень;
- визначення місця проживання дитини – коштує від 2,800 гривень;
- складання угоди про розподіл майна між подружжям – коштує від 1000 гривень;
- одноразовий вихід до суду – коштує від 1000 гривень;
Висновки
Збираючись подати позов на розлучення, пам’ятайте, що його потрібно заздалегідь оплатити. Інакше його не приймуть. Врахуйте, що розлучатися, заздалегідь домовившись про всі нюанси з дружиною або чоловіком, буде набагато дешевше. Іноді не все залишаються задоволеними прийнятим судом рішенням. У цьому випадку можливо подати апеляційну скаргу без оплати судового збору. Також плата не стягується з позивачів, якщо вони є інвалідами 1 і 2 групи.
Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua: