Вартість послуг при розлученні

Вартість послуг при розлученні

Вартість послуг при розлученні

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! В статті "Вартість послуг при розлученні" на сайті rozluchennya-onlain.com.ua я розповім Вам про вартість послуг при розлученні: держмито/судовий збір, скільки коштує розлучення: розмір держмита/судового збору, про розмір мита в РАЦСі за свідоцтво про розірвання шлюбу, яка ціна держмита за розлучення в односторонньому порядку, який розмір судового збору за розірвання шлюбу через суд.

Держмито/судовий збір за розлучення

Вартість послуг при розлученні: держмито/судовий збір

З 1 січня 2024 року розміри судового збору за розлучення змінився. Сума мита/судового збору залежить від обставин розірвання шлюбу.

Вартість держмита/судового збору при розлученні залежить від наступних чинників:

  • відбувається розірвання шлюбу в РАГСі або в суді;
  • піднімається питання розділу майна чи ні;
  • вирішується проблема стягнення аліментів – дізнатися відповіді на найбільш поширені питання про стягнення коштів на дитину можна нижче.

Від чого залежить розмір держмита/судового збору при розлученні?

Скільки коштує розлучення: розмір держмита/судового збору?

Основним документом, який регламентує розмір державного мита/судового збору в Україні є Декрет Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 “Про державне мито” та Закон України “Про судовий збір”. Якщо ж мова йде про розірвання шлюбу одночасно з розділом майна подружжя, то вартість судового збору буде визначатися в тому числі з урахуванням положень Цивільно-процесуального кодексу України, тобто, за подання до суду позовної заяви майнового характеру.

Державне мито – це обов’язковий платіж, що стягується за здійснення юридично значущих дій або видачу документів уповноваженими на те органами або посадовими особами.

Судовий збір – збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

На сьогодні вартість розірвання шлюбу буде залежати від того, яким чином відбувається розлучення між подружжям:

  • через органи РАЦС;
  • в судовому порядку.

Своєю чергою, розлучення через ЗАГС і через суд також мають свої особливості в частині сплати державного мита/судового збору і вимагають більш детального розгляду.

Розмір мита в РАЦСі за свідоцтво про розірвання шлюбу

Розмір мита в РАЦСі за свідоцтво про розірвання шлюбу

Щоб розірвати сімейний союз через органи державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС), подружжям повинен бути дотриманий ряд обов’язкових умов:

  1. Бажання розірвати шлюб має бути спільним (за винятком уточнених законодавством випадків).
  2. У пари відсутні спільні неповнолітні діти.

Квитанція на оплату держмита з необхідними реквізитами видається фахівцями органу РАЦС для оплати в найближчому відділенні банку безпосередньо в день подачі заяви про розлучення. Квитанція про оплату цієї держпослуги є обов’язковим додатком до заяви, і без неї не може бути видано свідоцтво про розірвання шлюбу. Також, на сьогоднішній день у більшості відділів РАЦС по Україні вже маються термінали для здійснення оплати послуг безпосередньо на місці.

Також для Вас можуть бути корисними на сайті rozluchennya-onlain.com.ua наступні матеріали: Що потрібно для розлучення, Куди подавати заяву про розлучення, Як оформити розлученняРозлучення в органах РАЦСРозлучення в судовому порядкуПідсудність справ про розлученняРозлучення в районному судіРозлучення при наявності спору про дітей, Розлучення з розподілом майна в УкраїніЯк розлучитися з чоловіком без його згоди.

Держмито за розлучення в односторонньому порядку

Ціна держмита за розлучення в односторонньому порядку

У виняткових випадках закон не забороняє розлучатися через ЗАГС в односторонньому порядку – коли неможливо домогтися згоду другого з подружжя, бо він:

  • визнаний судом безвісно відсутнім;
  • визнаний рішенням суду недієздатним.

Судовий збір за розлучення в судовому порядку

Розмір судового збору за розірвання шлюбу через суд

Вартість розірвання шлюбу в судовому порядку станом на 2024 рік становить 908 гривень.

Також, варто звернути увагу на те, що якщо позивачем при подачі позовної заяви невірно було визначено та сплачено розмір судового збору, суд винесе ухвалу і самостійно вкаже потрібний розмір судового збору, що підлягає оплаті.

Якщо при поданні позовної заяви позивач не володіє всією сумою для оплати судового збору, можливо просити про відстрочку (розстрочку) її сплати, або суд може піти на зменшення його розміру у зв’язку з підтвердженим документально складним матеріальним становищем позивача.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття "Вартість послуг при розлученні" на сайті rozluchennya-onlain.com.ua була корисною для Вас, ставте лайк цій статті. Переходьте на наш ютуб-канал, підписуйтесь і дивіться безкоштовні відео консультації наших юристів з питань, що цікавлять Вас, та нововведень законодавства у сфері сімейного права.

Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:

  1. Порядок припинення шлюбу
  2. Держмито на розлучення
  3. Свідоцтво про розірвання шлюбу
  4. Недійсний шлюб
  5. Фіктивний шлюб
  6. Вік для вступу в шлюб
  7. Відновлення шлюбу

 

Рейтинг
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Розлучення онлайн