Як розірвати шлюб без присутності чоловіка в Україні

Як розірвати шлюб без присутності чоловіка в Україні

Як розірвати шлюб без чоловіка в Україні?

Найчастіше подружжя або подружжя звертаються до юриста індивідуально для вирішення будь-яких питань у шлюборозлучному процесі. Ця проблема не тільки дуже делікатна, але й може бути дуже складною, якщо є ускладнюючі фактори. Також не варто забувати, що припинення подружніх стосунків є неймовірним емоційним потрясінням для обох сторін, яке передбачає безліч бюрократичних і юридичних нюансів. У деяких випадках необхідний односторонній розлучення подружжя. У яких випадках можливе розірвання шлюбу без чоловіка в Україні, ми детально розповімо в цій публікації.

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю, у цій статті я розповім вам про те розірвати шлюб без присутнсоті чоловіка. Обов’язково читайте статтю на сайті rozluchennya-onlain.com.ua «Як розірвати шлюб без присутності чоловіка в Україні» до кінця та дізнаєтеся багато цікавого відносно того як розлучитись без присутності чоловіка в Україні: підстави для одностороннього розірвання шлюбу, у чоловіка немає можливості відвідати судову інстанцію особисто, відсутність відповідача через його незгоду на процес розлучення, причини відсутності при розірванні шлюбу, як розлучитись без присутності чоловіка в Україні через РАЦС, як розлучитися без чоловіка в Україні через суд.

Як розлучитись без присутності чоловіка в Україні: підстави для одностороннього розірвання шлюбу

В Україні розлучення без присутності однієї зі сторін можливе у випадках, коли чоловік є безвісті зниклим, а також за деякими іншими підставами. Ось деякі з них:

  • Безвісті зниклість: Якщо ваш чоловік вважається безвісті зниклим протягом певного періоду (зазвичай не менше року), ви можете подати заяву на розірвання шлюбу.
  • Звільнення з місця позбавлення волі: Якщо чоловік звільнений з місця позбавлення волі на вільне громадянство, ви можете подати на розірвання шлюбу.
  • Оголошення безвісті зниклим: Якщо суд оголосив вашого чоловіка безвісті зниклим.
  • Неповернення з іноземної поїздки: Якщо чоловік не повертається з закордонної поїздки і його місцезнаходження невідоме, це може служити підставою для розірвання шлюбу.

Проголошення засудженим до довічного ув’язнення: Якщо ваш чоловік проголошений судом засудженим до довічного ув’язнення, це може бути підставою для розірвання шлюбу.

Важливо звернути увагу, що в кожному конкретному випадку ситуація може бути унікальною, і потрібно отримати консультацію від кваліфікованого адвоката, який має досвід у сімейному праві. Він надасть конкретні поради та допоможе вам вирішити питання розлучення без присутності чоловіка на основі конкретних обставин вашого випадку.

Яка юридична послуга для Вас є актуальною?
Консультація з правового питання
0%
Підготовка документів
0%
Подача заяви до суду
0%
Представлення інтересів в суді
0%
Вирішення спорних питань
100%
Виконання рішення суду
0%
Voted: 1

У чоловіка немає можливості відвідати судову інстанцію особисто

Якщо відповідач заявить про неможливість прибути в засідання, він зобов’язується надати документальне підтвердження причини своєї неявки. Серед поважних причин:

  • важкі захворювання та амбулаторне/стаціонарне лікування в стаціонарі;
  • повна втрата працездатності;
  • проживання в іншому місті/країні;
  • робота в іншому місті/країні, звідки неможливо швидко дістатися на зустріч.

Причина повинна бути підтверджена документально: тільки в цьому випадку суд визнає її поважною і може перенести дату засідання. Крім того, відповідач зобов’язаний додати повідомлення про те, що він обізнаний із ситуацією.

Якщо чоловік погоджується на розірвання шлюбу без його присутності, необхідно скласти додаткову заяву, в якій він просить розглянути справу про розірвання шлюбу за його відсутності. Такий же документ повинен бути складений позивачем. Також можливі такі варіанти розірвання шлюбу без присутності відповідача:

  1. Формат відеоконференції.
  2. Присутність на засіданні офіційного представника відповідача.

Відсутність відповідача через його незгоду на процес розлучення

У деяких випадках відповідач навмисно не відвідує судову інстанцію через бажання перервати/затягнути/зірвати процес розірвання подружніх стосунків. Якщо чоловік був поінформований про засідання, не вказав жодних причин відсутності документального підтвердження, такий випадок буде сприйнятий судом як навмисна неявка. Подібні ситуації дають позивачеві значну перевагу. Засідання можуть переноситися тричі: втретє розлучення оформляється без відповідача. Процес може затягтися лише за наявності спірних моментів.

Причини відсутності при розірванні шлюбу

  1. Агресивний опір шлюборозлучному процесу з боку одного з подружжя: знищення документів, застосування фізичної сили та психологічного тиску.
  2. Відсутність вільного часу.
  3. Емоційне протистояння: чоловік не хоче знову стикатися зі своєю дружиною.

Оскільки ці причини недійсні, результат такий самий, як і у випадку неявки.

Як розлучитись без присутності чоловіка в Україні через РАЦС

Для розірвання шлюбу в органах РАЦСу потрібна присутність подружжя: пара повинна подати загальну заяву з усією супроводжуючою документацією та сплатити державне мито. Після цього колишнім коханим дається місяць зміни свого рішення: після закінчення цього терміну видається свідоцтво про розірвання шлюбу. Без присутності одного з подружжя розлучитись через РАГС майже неможливо, однак і з цієї ситуації є вихід. Відсутній чоловік може написати окрему заяву та завірити її нотаріально, після чого пакет документів подається до РАГСу.

Як розлучитися без чоловіка в Україні через суд

Розірвання подружніх взаємин у односторонньому порядку здійснюється лише у суді. Подружжя може мати кілька підстав для подання заяви на розлучення через суд без присутності чоловіка:

  • чоловік перебуває у в’язниці або ж змінив своє місце проживання;
  • відмова чоловіка на розірвання подружніх відносин;
  • місцеперебування чоловіка невідоме.

У таких випадках дружина має подати до судової інстанції позов разом із пакетом усіх необхідних документів. Перелік документації може варіювати та багато в чому визначається наявністю додаткових факторів: спільних дітей віком до 18 років та спірних питань щодо спільно нажитого майна/виплати аліментів. Щоб бути впевненим у позитивному результаті процесу розлучення, рекомендується звернутися до сімейного адвоката: фахівець допоможе пройти цей тернистий шлях з легкістю та без зайвих психоемоційних витрат.

Питання адвокату з розлучень
Які підстави дозволяють розірвати шлюб без присутності чоловіка?
Як довго може тривати процес розірвання шлюбу без присутності чоловіка?
Чи потрібно публічно оголошувати про розшук чоловіка, якщо він безвісті зниклий?
Як вирішуються питання про поділ майна у разі розлучення без присутності чоловіка?
Чи може жінка отримати аліменти у разі розлучення без присутності чоловіка?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Як розірвати шлюб без присутності чоловіка в Україні» була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове для себе з приводу того як розлучитися без присутності чоловіка, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:

  1. Розірвання шлюбу в органах РАЦС (ЗАГС)
  2. Розлучення через суд
  3. Документи на розлучення через РАЦС
  4. Документи для розлучення через суд
  5. Позовна заява про розірвання шлюбу
  6. Заява про розлучення
  7. Підстави і порядок розірвання шлюбу
  8. Як розірвати шлюб в Україні 2024
Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Розлучення онлайн