Як розірвати шлюб без присутності дружини в Україні

Як розірвати шлюб без присутності дружини в Україні

Розірвання шлюбних відносин не можна назвати простою процедурою, якщо один із партнерів не підтримує це рішення. Відповідно до чинного законодавства України розірвання шлюбу подружжя можливе навіть у разі заперечення відповідача. Різні перешкоди процесу можуть бути викликані сильною емоційною прихильністю до чоловіка, страхом перед невідомістю, матеріальними нюансами, а також турботою про дітей. Однак, якщо знайти компроміс і зберегти шлюб не вдається, є способи реалізувати бажання позивача. У цій статті ми детально поговоримо про те, як розлучитися в Україні без дружини.

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю, у цій статті я розповім вам про те як розірвати шлюб без присутнсоті дружини. Обов’язково читайте статтю на сайті rozluchennya-onlain.com.ua «Як розірвати шлюб без присутності дружини в Україні» до кінця та дізнаєтеся багато цікавого відносно того. Як розлучитись без присутності дружини в Україні через РАЦС, як розірвати шлюб без дружини в Україні: куди треба подавати документи, у яких випадках розірвати шлюб в односторонньому порядку неможливо, особливості складання позову до суду,

Як розлучитись без присутності дружини в Україні через РАЦС

Розірвання шлюбних відносин через РАЦС можливе лише за взаємною згодою подружжя: одностороннє розірвання шлюбу в РАГСі точно не піде. Однак, згідно з чинним законодавством, чоловік може розірвати шлюб у таких випадках:

  1. Дружину було засуджено до позбавлення волі на строк не менше трьох років.
  2. Дружина визнана судом безвісно відсутньою.
  3. Дружина визнана недієздатною.
  4. Факт смерті жінки.

Якщо жінка не підпадає під жодну з перерахованих вище категорій, одностороннє розірвання шлюбу відбувається тільки в судовому порядку.

Яка юридична послуга для Вас є актуальною?
Заява на розірвання шлюбу
100%
Обговорення умов розірвання шлюбу
0%
Можливі обмеження
0%
Рішення суду
0%
Voted: 2

Як розірвати шлюб без дружини в Україні: куди треба подавати документи

Якщо дружина здорова, дієздатна, жива і не винна у вчиненні злочину, припинення шлюбних відносин провадиться виключно в судовому порядку. Для ініціювання шлюборозлучного процесу чоловік повинен подати відповідний позов до суду за фактичним місцем проживання відповідача. Якщо подружжя проживає в одній квартирі/будинку, труднощів виникнути не повинно. У випадках, коли дружина зареєстрована в іншому населеному пункті, позивач повинен звернутися до суду цього міста. Щоб уникнути всіх можливих проблем, пов’язаних з вирішенням цього питання, рекомендується скористатися послугами юриста, який спеціалізується на шлюборозлучних процесах. Юрист допоможе Вам правильно скласти позовну заяву, а також підкаже, які саме документи необхідно підготувати для одностороннього розірвання шлюбу.Слід зазначити, що у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії у це правило внесено деякі правки: подружжя зі статусом внутрішньо переміщених осіб має право звернутися до будь-якої судової інстанції.

У яких випадках розірвати шлюб в односторонньому порядку неможливо?

Іноді, навіть у випадках, коли обидві сторони погодилися припинити подружні стосунки, розірвання шлюбу в односторонньому порядку може бути неможливим через певні законодавчі обмеження в Україні. Ці обмеження встановлені для забезпечення прав та захисту інтересів кожного з подружжя. Згідно з чинним законодавством України, чоловік не може подати на розлучення в таких випадках:

  • Якщо дружина вагітна.
  • Якщо у подружжя є одна дитина, яка не досягла одного року віку.

У цих ситуаціях, навіть досвідчений та кваліфікований юрист не може допомогти в проведенні процедури розірвання шлюбу. Найкращим вирішенням у цих випадках може бути просте чекання.

Важливо також зазначити, що якщо дитина, на жаль, померла або ж у дружини сталася викидень, подати позов з проханням про розірвання шлюбу пара може тільки через рік після цих подій відповідно до чинного законодавства України.

Особливості складання позову до суду

Припинення шлюбних відносин – це кардинальна зміна статусу людини в суспільстві і навіть непоправне емоційне потрясіння як для подружжя, так і для їхніх спільних дітей до 18 років. Якщо у подружжя є спадкоємці, позов потрібно складати дуже ретельно, враховуючи всі аргументи та підстави для розірвання шлюбу. Під час написання заяви інформацію бажано викладати розгорнуто та послідовно, викладаючи дійсно важливі факти. У документі має бути зазначено:

  1. Дані про особу позивача та відповідача, а саме прізвища, імена та по батькові, дати народження. Також зазначається, чи є у подружжя спільні спадкоємці.
  2. Повний опис поточної сімейної ситуації.
  3. Причини бажання розірвати шлюб.
  4. Актуальність поділу спільно нажитого майна паралельно зі шлюборозлучним процесом.
  5. Заява про розірвання шлюбу з дружиною без її згоди.

Якщо ви переживаєте, що можуть виникнути труднощі з підготовкою позову або боїтеся помилитися, краще звернутися до компетентного юриста. Необхідність консультації та ретельної підготовки полягає в тому, щоб суддя ретельно розглянув справу про розлучення перед тим, як винести рішення.

Тривалість одностороннього розірвання шлюбних відносин становить від одного до шести місяців. З моменту подачі позову до винесення рішення суду має пройти не більше шести місяців. Більш детально про умови може проконсультувати сімейний юрист, детально вивчивши всі нюанси справи.

Чи можливо розірвати шлюб без присутності дружини в суді?
Яким чином потрібно подати заяву на розірвання шлюбу?
Чи потрібно подавати докази важливих обставин?
Які можливі обмеження можуть виникнути при розірванні шлюбу без присутності дружини?
Які кроки потрібно вжити, якщо суд вимагає додаткових обговорень?
Скільки часу зазвичай займає процедура розірвання шлюбу в Україні?
Чи можна подати апеляцію, якщо суд відмовить у розірванні шлюбу?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Як розірвати шлюб без присутності дружини в Україні» була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове для себе з приводу того як розлучитися без присутності дружини, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:

  1. Розлучення в односторонньому порядку
  2. Розірвання шлюбу в органах РАЦС (ЗАГС)
  3. Розлучення через суд
  4. Документи на розлучення через РАЦС
  5. Документи для розлучення через суд
  6. Позовна заява про розірвання шлюбу
  7. Заява про розлучення
  8. Підстави та порядок розірвання шлюбу
  9. Як розірвати шлюб в Україні 2024
Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Розлучення онлайн