Як розлучитися, якщо подружжя живе в різних містах?
Жодна пара не застрахована від розлучення: навіть після 10-20 років спільного життя пара може вирішити розірвати шлюб. Цей захід рідко дається легко як для чоловіка, так і для дружини, оскільки після розлучення виникає необхідність офіційно розірвати сімейні відносини або за рішенням суду, або за рішенням органу РАГС. Оптимальний варіант, якщо подружжя проживають і зареєстровані в тому ж населеному пункті, де були узаконені їхні стосунки. Але як подати на розлучення, якщо ви живете в різних містах? Про ці та інші нюанси шлюборозлучного процесу в різних містах ми розповімо далі.
Як розлучитися в іншому місті без прописки?
Українці мають право обирати місце проживання та вільно пересуватися країною. При цьому існує суттєва різниця між місцем реєстрації особи та її фактичним місцем проживання. Відповідно до чинного законодавства України розірвання шлюбних відносин можливе лише за місцем реєстрації хоча б одного з подружжя. Крім того, нормативно-правовими актами нашої країни регулюються інші обставини, які можуть виникнути при необхідності припинення шлюбних відносин:
- Якщо подружня пара не має можливості бути присутнім в органі цивільного стану при подачі заяви. Вихід із цієї ситуації є: чоловік може подати свою попередньо нотаріально завірену заяву через дружину.
- Чоловік не може бути присутнім в РАЦСі в певний день через серйозні обставини. Вихід: перенесення дати розлучення. Для цього необхідно подати відповідну заяву до державної установи. Крім того, чоловік може надати письмовий, нотаріально завірений дозвіл на розірвання шлюбу за його відсутності.
- Один із подружжя визнаний судом безвісно відсутнім або недієздатним, що підтверджується відповідним висновком МСЕК. У цьому випадку заява подається за місцеперебування позивача.
Як розлучитися, якщо чоловік в іншому місті через суд
У випадках, коли подружжя не може досягти згоди щодо припинення подружніх відносин, процедура шлюборозлучення має бути ініційована в суді. Позов може бути поданий тільки однією зі сторін, і це робиться в суді за місцем проживання чоловіка. У деяких ситуаціях можливе подання заяви за зареєстрованою адресою позивача:
- Якщо у подружжя є неповнолітня дитина, яка ще не досягла 18 років.
- Інші суттєві обставини, такі як хвороба та інші умови, які підлягають перевірці.
Якщо позивач не володіє інформацією про місцезнаходження чи місце проживання відповідача, заяву необхідно подати за останньою відомою позивачу адресою проживання. Також може бути врахована адреса майна відповідача або місце його роботи.
Як розлучитися, якщо ви у різних містах: особливості процедури
Якщо у подружжя немає спільних спадкоємців віком до 18 років і існують спори щодо сплати аліментів або поділу майна, розірвання подружніх стосунків не викликає жодних проблем без судового розгляду. Для розірвання шлюбу необхідно подати заяву до органу цивільного стану. Подружжю дається 30 днів, щоб змінити своє рішення. Після цього терміну подружжю буде видано свідоцтво про розірвання шлюбних відносин. У цьому випадку суперечки про спільне майно не грають ніякої ролі – всі суперечки пара може вирішити в суді після шлюборозлучного процесу.
Якщо між однією зі сторін розірвання шлюбу виникають майнові суперечки або розбіжності, процедура здійснюється в судовому порядку. Якщо обидва партнери погоджуються, вони повинні заздалегідь обговорити, з ким буде жити спільний спадкоємець в майбутньому, а також умови побачень і матеріальної підтримки. Якщо в цьому питанні буде досягнуто компромісу, суд винесе рішення протягом місяця. Якщо домовитися не вдається, чоловік, який ініціював розірвання шлюбу, подає заяву до суду.
Послуги адвоката при оформленні розлучення без присутності
Останнім часом все частіше виникають спори про поділ спільного майна подружжя. Щоб уникнути проблем, перед початком шлюборозлучного процесу бажано проконсультуватися з сімейним юристом, щоб уникнути небажаних помилок і виробити правильний алгоритм дій. Також можна дізнатися, як розлучитися, якщо чоловік живе в іншому місті, звернувшись до юриста онлайн.
Послуги адвоката при оформленні безвиїзного розірвання шлюбу включають:
- Виберіть найкращий спосіб подання шлюборозлучної справи.
- Оформлення документів про розірвання шлюбу.
- Підготовка судового позову про розлучення.
- Брати участь у судових засіданнях та представляти Ваші інтереси в суді.
- Отримання документа – свідоцтва про розлучення або рішення суду про розірвання шлюбу
Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:
- Розлучення в односторонньому порядку
- Розірвання шлюбу в органах РАЦС (ЗАГС)
- Розлучення через суд
- Документи на розлучення через РАЦС
- Документи для розлучення через суд
- Позовна заява про розірвання шлюбу
- Заява про розлучення
- Підстави та порядок розірвання шлюбу
- Як розірвати шлюб в Україні 2024