Заява про розлучення

Заява про розлучення

Заява про розлучення

Заява про розлучення: куди подавати?

Розірвати шлюб можна:

Розлучення в органах РАЦС,  як правило, відбувається швидше і коштує дешевше, ніж судовий розгляд. Звернутися до відділу РАЦС можливо лише за відсутності спільних неповнолітніх дітей та взаємної згоди подружжя.

Подати заяву про розлучення в орган РАЦС можна онлайн. Для цього треба зареєструватися на порталі dracs.minjust.gov.ua та підтвердити особистість. Після ідентифікації користувачеві доступні послуги, що надаються в регіоні. Одержати більш детальну інформацію про можливості електронної подачі заяви можна на сайті або звернувшись до служби підтримки.

Подача заяви на розлучення проводиться за наступним алгоритмом:

  • В каталозі вибрати розділ “Заява про державну реєстрацію розірвання шлюбу”
  • Обрати вид заяви “Про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей”;
  • Обрати необхідний орган ДРАЦС;
  • Обрати зручний день та час;
  • Заповнити відомості про чоловіка та дружину;
  • Додати (прикріпити) документи до заяви;
  • З’явитись особисто до органу ДРАЦС у вибраний вами день та час.

Заява про розірвання шлюбу: відповіді адвоката

Нашим адвокатам часто (по)ставити такі питання: як оформити розірвання шлюбу без присутності подружжя? Як написати позовну заяву про розірвання шлюбу та стягнення аліментів? Як скласти заяву про розлучення онлайн? Скільки коштує розлучення? Чи можна розлучитися без згоди чоловіка або дружини? Як скласти спільну заяву про розірвання шлюбу до РАЦСу? Як відмовитися від розірвання шлюбу? На всі ці питання Ви можете знайти відповіді на нашому сайті.

Подати заяву на розлучення онлайн

Якщо заяву на розлучення подається за взаємною згодою, то по суті, подружжя проходять повний цикл розлучення: від подачі заяви до отримання свідоцтва в органах ДРАЦСі, строк надання послуги становить приблизно 30 днів. Однак, для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу таки доведеться особисто звернутись до органів ДРАЦС.

Заповнюються всі поля в заяві, також вказуються дані другого з подружжя. Після дистанційного заповнення форми необхідно відвідати відділ ДРАЦС для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу.

При розлученні кожна зі сторін сімейних відносин повинна сплатити державне мито за послугу розірвання шлюбу. Згідно з чинним податковим законодавством, встановлено наступний розмір державного мита: 1) за взаємною згодою подружжя, яке не має неповнолітніх дітей → 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян; 2) з особами, визнаними в установленому порядку безвісно відсутніми або недієздатними → 0,03 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Щоб мати можливість скористатися послугою через вебпортал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» необхідно бути на ньому зареєстрованим і авторизованим в особистому кабінеті. Обліковий запис на вебпорталі повинен бути підтвердженим.

При бажанні скористатися послугами онлайн важливо перевірити, чи доступна ця опція саме вам, тобто, чи зареєстровані ви на цьому вебпорталі. Якщо в процесі роботи з вебпорталом виникають труднощі або питання, можна звернутися за допомогою до працівників найближчого до вас відділу ДРАЦС.

Заява на розлучення через суд

У наступних випадках розірвання шлюбу буде відбуватися в суді:

  • у чоловіка і дружини є спільні неповнолітні діти (при цьому не має значення, чи згодні подружжя на розлучення, чи ні);
  • одна зі сторін не хоче розривати шлюб;
  • чоловік (дружина) не висловлюється проти розлучення, але ухиляється від написання заяви в органі ДРАЦС.

Судом розглядаються майнові спори подружжя і розбіжності про місце проживання неповнолітніх дітей, а також питання сплати аліментів.

Позовна заява на розлучення через суд: причини розірвання шлюбу

Згідно Сімейного кодексу України не обов’язково вказувати причини розлучення в позовній заяві, якщо на нього згодні подружжя. Якщо ж в розірванні шлюбу зацікавлена ​​тільки одна сторона, вказуються мотиви, які переконають суддю, що подальше спільне проживання чоловіка і дружини неможливо.

При аналізі судової практики можна виділити наступні причини розлучень:

  • пов’язані з побутом:
  • проблеми з алкоголем, ігровою або наркотичною залежністю;
  • проблеми матеріального характеру, пов’язані з небажанням однієї зі сторін забезпечувати сім’ю, дармоїдством, марнотратством;
  • безвідповідальний підхід до сімейного життя, аморальну поведінку;
  • домашнє насильство (побої, образи та інше);
  • проблеми особистого характеру:
  • втрата почуття любові та (або) поваги;
  • неприязнь проти партнера;
  • відмінність у поглядах на сімейні цінності та цілі в житті, наприклад, невдоволення чоловіка, що його дружина кар’єристка.

Юристи радять викладати причини чітко і без зайвого емоційного забарвлення. При можливості факти підтверджуються документально. Якщо мова йде про залежність чоловіка, додається довідка з наркологічного диспансеру. При обвинуваченні чоловіка у рукоприкладстві слід звернутися в поліцію, щоб документально зафіксувати побої.

Поширеною причиною розлучення є подружня невірність. Не слід описувати в заяві подробиці, досить згадати факт і при можливості запросити свідків.

До якого суду подавати заяву про розлучення

Судом розглядаються справи про розірвання шлюбу при наявності спільних неповнолітніх дітей до 18 років і (або) без згоди чоловіка або дружини на розірвання союзу. Залежно від обставин справи требу буде визначитись з підсудністю справи.

Справа про розлучення подається до суду у таких випадках:

Якщо батьки вирішили спір про дітей на добровільних засадах, але не можуть самостійно встановити порядок виплати аліментів, справа буде розглянута в районному суді.

У районний суд необхідно звертатися при наявності хоча б одного з перелічених обставин:

Позивач має право об’єднати в одній заяві кілька пов’язаних між собою вимог (згідно Цивільно-процесуального кодексу України).

Заява про розірвання шлюбу може бути розглянуто судом за місцем проживання позивача в наступних випадках:

В інших випадках позов подається за місцем проживання відповідача. Якщо воно незнайоме позивачу, можна подати в суд за останнім відомим місцем проживання відповідача (ЦПК України).

У разі взаємної згоди подружжя на розлучення розгляд займе не менше місяця. Якщо чоловік або дружина проти розірвання союзу, суд може призначати строк для примирення, і справа може відкладатися не більше ніж на шість місяців.

Документи для подачі заяви на розлучення

Базові документи, необхідні для подачі позову:

  1. Позовна заява про розірвання шлюбу (у двох примірниках).
  2. Паспорт та код платника податків позивача, якщо ініціатор розлучення один, чи подружжя.
  3. Квитанція про сплату судового збору (розлучення через суд) (реквізити можна дізнатися безпосередньо в суді, або на Сайті судова влада).
  4. Свідоцтво про шлюб.

Залежно від обставин, до позову додаються.

  1. Свідоцтво про народження дитини (дітей).
  2. Докази, що підтверджують наявність спільно нажитого майна, правовстановлюючі документи.
  3. Виписки з банківських рахунків.
  4. При наявності – нотаріально завірені угоди про сплату аліментів, місце проживання дітей тощо.
  5. Довідки з роботи відповідача та (або) позивача (в тому числі про зарплату).
  6. Документи, що підтверджують місце проживання подружжя (виписки з будинкової книги, довідки про місце проживання).

Необхідно додати до позовної заяви про розірвання шлюбу копії всіх документів для відповідача, крім квитанції про сплату судового збору. Варто звернути увагу на те, що до позовної заяви додається лише оригінал квитанції про сплату судового збору. Перелік документів залежить від обставин розлучення, наявності майнових та інших спорів. Важливо надати суду всі наявні докази, що підтверджують заявлені вимоги.

Як скласти позовну заяву на розлучення

Щоб позовну заяву не було повернено судом, необхідно скласти її у відповідність з правилами ЦПК України. До позову пред’являються наступні вимоги.

  1. У вступній частині вказуються найменування та адресу суду, відомості про позивача і відповідача (П. І. Б., місце проживання, способи зв’язку).
  2. У змістовній частині коротко викладаються причини й обставини розлучення, позначаються інші питання, пов’язані з процесом розлучення (поділ майна, визначення місця проживання дітей та інше).
  3. Додається інформація про досудове врегулювання певних питань (угода про дітей, майно).
  4. Чітко позначаються вимоги позову: розірвати шлюб, розв’язувати питання про сплату аліментів (якщо такий спір є).
  5. У вигляді списку перераховуються документи, що додаються до заяви (додатки).
  6. В кінці заяви ставиться підпис позивача і дата.

При виникненні труднощів рекомендується отримати консультація юриста. Грамотно складена заява з конкретно визначеними вимогами прискорює процес і збільшує ймовірність задоволення позову.

Заява на розлучення в РАЦС

Подати заяву на розлучення в РАЦС можна при дотриманні наступних умов.

  1. Взаємна згода подружжя на розірвання шлюбу.
  2. Відсутність спільних неповнолітніх дітей.

Якщо один з подружжя не висловлює заперечень, але ухиляється від розлучення в органі ДРАЦС (від подачі заяви), то розірвання шлюбу відбувається в судовому порядку.

Державну реєстрацію розлучення здійснює орган ДРАЦС за місцем проживання заявників (одного з них) або за місцем реєстрації шлюбу.

Для реєстрації розірвання шлюбу за взаємною згодою заявники докладають до заповненої формою (заявою на розлучення) наступні документи.

  1. Посвідчення особи заявників (паспорта).
  2. Свідоцтво про реєстрацію шлюбу (оригінал).
  3. Квитанцію про оплату держмита.

Зазвичай в органах ДРАЦС не приймають документи про розлучення без сплаченого мита. Квитанцію можна отримати під час візиту. Для економії часу, перш ніж звертатися в орган ДРАЦС можна дізнатися реквізити на сайті держоргану і заздалегідь сплатити держмито. Або ж безпосередньо зробити це у відділі ДРАЦС.

Якщо у подружжя є невирішені фінансові та (або) майнові розбіжності, то вони будуть розглянуті в судовому порядку, незалежно від того, що шлюб був розірваний в органах ДРАЦС України 

Послуги адвоката по сімейним справам

Сімейний адвокат надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти заяву про розірвання.

Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.

За допомогою послуг юриста або адвоката з розлучень Ваша справа по оформленню заяви про розірвання буде вирішена більш професіонально та швидко.

Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу з оформлення заяви про розірвання.

Олексій Скрябін
Олексій Скрябін
Сімейний адвокат
Наш багаторічний досвід в юридичній сфері є гарантією Вашого успіху – це те, що потрібно Вам зараз для вирішення Вашої проблеми.

Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!

Зробить перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по оформленню заяви про розірвання, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримуєте відповіді на всі Ваші питання. Контакти вказані на нашому сайті.

Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:

  1. Заява про розірвання шлюбу
  2. Як оформити розлучення
  3. Розлучення в органах РАЦС
  4. Розлучення в судовому порядку
  5. Підсудність справ про розлучення
  6. Розлучення в районному суді
  7. Розлучення при наявності спору про дітей
  8. Розлучення при спорі про розподіл майна
  9. Розлучення без згоди чоловіка
Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Розлучення онлайн