Аліменти на дітей від першого шлюбу

Аліменти на дітей від першого шлюбу

Аліменти на дітей від першого шлюбу

Відповідно до чинного законодавства, батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття. Обов’язок батьків утримувати дітей від першого шлюбу не зникає навіть при укладенні другого шлюбу.

Відповідно до Сімейного кодексу України, між батьками може бути укладено договір про сплату аліментів, в якій зафіксовано порядок їх сплати та суми виплат. Також аліменти можуть бути стягнуті з одного з батьків за рішенням суду. Розмір аліментів при цьому буде являти собою певну частку від заробітної плати батька. При вступі батька, який сплачує аліменти, в шлюб, буде необхідно продовжувати виплату грошових коштів на дитину від першого шлюбу.

Однак народження у нього другої (наступної) дитини дає привід звернутися до суду з метою зміни розміру аліментів з причини зміни обставин.

Можливо і повне припинення виплат, якщо дитина від першого шлюбу буде усиновлена – для цього буде потрібно взяти письмову згоду біологічного батька і відповідне рішення суду. У цьому випадку обов’язок з утримання дитини від першого шлюбу повністю переходить на усиновлювача.

Крім виплати аліментів батьки неповнолітньої дитини на підставі сімейного законодавства можуть бути притягнуті судом до оплати додаткових витрат. До них відносяться витрати на лікування, догляд за неповнолітнім або непрацездатною повнолітньою дитиною та інші витрати.

Розмір аліментів на дітей від першого шлюбу

Розмір аліментів на дитину від першого шлюбу

Сімейним кодексом України визначає величину аліментів, що виплачуються батьком на дітей від першого шлюбу. Статті кодексу уточнюють, що їх сума може бути змінена за рішенням суду, який прийняв до уваги умови життя обох сторін та інші обставини.

У загальному випадку величина аліментів залежить від числа дітей, а саме:

  • 25% від доходу при наявності однієї дитини;
  • 33% – на двох дітей;
  • 50% доходу на трьох і більше дітей;

Термін сплати аліментів на дітей від першого шлюбу

Термін сплати аліментів на дітей від першого шлюбу

Подати до суду заяву про стягнення аліментів можна в будь-який момент після виникнення прав на отримання аліментів. Звернення до суду з цією метою здійснюється в разі невиконання одним із батьків своїх зобов’язань по виплаті встановленої суми грошей.

Якщо за рішенням суду один з батьків буде зобов’язаний виплачувати аліменти, початок строку виплат припадає на день звернення до суду.

Існує можливість стягнути аліменти за період, протягом якого вони не виплачувалися у зв’язку з ухиленням громадянина від своїх обов’язків. Максимальний період, за який можна вимагати провести виплати, становить десять років. Однак вказані обставини мають бути підтверджені доказами (покази свідків, документи тощо).

Участь в додаткових витратах на дітей

Додаткові витрати на дітей від першого шлюбу

Крім виплати аліментів можлива поява необхідності провести додаткові витрати на утримання дитини, наприклад:

  1. виняткові обставини можуть стати причиною залучення батьків дитини до здійснення додаткових витрат. У число таких обставин входять хвороба, каліцтво, необхідність в догляді за неповнолітньою дитиною або непрацездатною повнолітньою дитиною;
  2. розмір виплат, які повинні понести батьки дитини, визначається судом залежно від положення обох сторін, величини необхідних сум і інших чинників. Суд визначає конкретну суму, яку необхідно заплатити один раз або виплачувати щомісяця;
  3. крім оплати речей або послуг, які повинні бути надані в цей час, за рішенням суду батьки повинні нести в майбутньому й інші витрати.

Аліменти на усиновлених дітей від першого шлюбу

Аліменти на усиновлених дітей від першого шлюбу

Громадянин, який виплачує аліменти на одного або декількох дітей від першого шлюбу, продовжує виплати і після розірвання шлюбу або укладення нового союзу. Позбавлення громадянина батьківських прав не звільняє його від сплати аліментів в розмірі, визначеному  Сімейним кодексом України. Водночас, позбавлення батьківських прав не дає можливості надалі отримувати аліменти від дитини, або вимагати від неї надання іншої допомоги у майбутньому.

При усиновленні дітей від першого шлюбу іншим громадянином, останній покладає на себе батьківські обов’язки. Відповідно, батько або мати неповнолітнього, зобов’язані раніше виплачувати аліменти, звільняються від цього обов’язку.

Аліменти на дитину від першого цивільного шлюбу

Аліменти на дитину від першого цивільного шлюбу

Виплата аліментів на дитину від першого “цивільного шлюбу” відбувається за рішенням суду, або на підставі угоди – документа, що містить основні положення щодо сплати аліментів. Величина виплат визначається угодою або судом і залежить від кількості дітей від першого шлюбу, доходу, отримуваного громадянином та інших обставин. При відсутності додаткових факторів, величина аліментів на дитину від першого цивільного шлюбу становить 25% від зарплати чи іншого доходу платника аліментів.

Батько дитини зобов’язаний утримувати її, навіть якщо цивільний шлюб не був зареєстрований – важливий сам факт біологічного батьківства або усиновлення неповнолітнього.

Аліменти в другому шлюбі на дитину від першого шлюбу

Аліменти в другому шлюбі на дитину від першого шлюбу

Батько або мати дитини від першого шлюбу, повторно одружившись, не звільняються від обов’язків, зазначених в Сімейному кодексі України. Відповідно до них, вони повинні утримувати неповнолітню дитину. Величина витрат визначається ними самостійно на підставі угоди. Однак в одного з батьків, а також у представників органів опіки та піклування є право звернення до суду, якщо величина виплат недостатня.

Звернутися до суду зацікавлена особа має право як під час проживання батьків дитини в шлюбі, так і після цього, в тому числі після повторного вступу в шлюб батька або матері дитини. Якщо змінилося матеріальне становище одного з батьків, розмір аліментів в даній ситуації може бути змінений.

Добровільна сплата аліментів на дитину від першого шлюбу

Добровільна сплата аліментів на дитину від першого шлюбу

Сімейним кодексом України передбачена можливість укладення батьками угоди про сплату аліментів. У ній вказуються суми, які один з батьків повинен виплачувати другій стороні, періодичність виплат і інші умови. Форма угоди визначена положеннями Сімейного Кодексу, а саме:

  • укладення угоди про сплату аліментів допускається тільки в письмовій формі;
  • угода, що не засвідчена нотаріально – недійсна;
  • Угода має силу виконавчого листа, що отримується зацікавленою стороною після звернення до суду з питань стягнення аліментів з одного з батьків.

Якщо один з батьків не володіє повною дієздатністю, він має право підписання документа при наявності згоди його законного представника. У змісті угоди, сума виплат може перевищувати величини, встановлені Сімейним кодексом України.

Судове стягнення аліментів

Судове стягнення аліментів

Якщо угода про сплату аліментів не була укладена, один з батьків може звернутися до суду для стягнення аліментів з іншого. Строк, протягом якого можуть бути стягнуті покладені дитині кошти вказаний у положеннях Сімейного кодексу. На підставі них, аліменти можуть бути стягнуті ще до того, як рішення суду набере законної сили.

При визначенні розміру стягнення суд орієнтується на положення сімейного законодавства, а також на матеріальне та сімейне становище сторін. Максимальний строк, за який можуть бути стягнуті аліменти з батька неповнолітнього, становить десять років

Також корисною інформацією на сайті “Розлучення онлайн” сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас може бути: аліменти в 2021 році, житлові аліменти за новим законом в 2021 році, визнання боржника по аліментам безвісно відсутнім, поняття і види аліментних зобов’язань, аліменти і шлюб, аліменти в шлюбі, аліменти поза шлюбом, аліменти на другу дитину від другого шлюбу, платники і одержувачі аліментів.

Зменшення аліментів на дітей від першого шлюбу

Зменшення аліментів на дітей від першого шлюбу

Зміна розміру аліментів згідно з Сімейним кодексом України, можлива в наступних випадках:

  1. якщо змінилося матеріальне або сімейне становище сторони, зобов’язаної сплачувати аліменти, за рішенням суду їх розмір може бути змінений. Також зазначена особа може бути повністю звільнена від їх сплати;
  2. за рішенням суду величина аліментів змінюється, якщо стали відомі інші обставини, що зачіпають інтереси сторін;
  3. виявлення факту вчинення особою, яка отримує аліменти, протиправних дій щодо особи, яка виплачує аліменти. Це може стати причиною звільнення останнього від обов’язку щодо утримання дитини.

Поява у батька, який сплачує аліменти, ще однієї дитини – достатній привід для звернення до суду з метою перегляду розміру виплачуваної суми. Даний громадянин може бути як біологічним батьком або матір’ю дитини, так і його усиновлювачем.

ПРИКЛАД

Після двох років в шлюбі громадянин Сірко залишив сім’ю, виїхавши в інше місто. Внаслідок звернення його дружини в суд, на Сірко було покладено обов’язок щомісяця виплачувати аліменти на утримання його неповнолітнього сина. Оскільки батько дитини не мав постійного джерела доходу, була визначена тверда грошова сума виплат, відповідно до Сімейного кодексу України.

Через пів року подружжя розірвало шлюб, що не стало приводом для припинення виплат на адресу дитини Сірка. Роком пізніше чоловік звернувся в суд з проханням зменшити розмір аліментів, оскільки він одружився з жінкою, що була матір’ю-одиначкою. Громадянин Сірко не був батьком дитини, і не всиновив її на той момент, у зв’язку з чим його прохання не було задоволене.

Висновок

Батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, самостійно визначаючи порядок і розмір необхідних витрат. При бажанні вони можуть укласти угоду, що визначає суму, яку один з батьків повинен виплачувати в якості аліментів. Зазначені суми не можуть бути меншими, ніж аліменти, стягнені судом.

Розірвання шлюбу або укладення нового не звільняє батьків від обов’язку утримувати дитину. Розмір виплат може бути змінений за рішенням суду, який прийняв до уваги, що змінилися сімейні й матеріальні обставини однієї зі сторін. Однією з причин цього стає усиновлення дитини. В той самий час, якщо дитина, на адресу якої виплачуються аліменти, буде усиновлена, його батько звільняється від обов’язку здійснювати певні встановлені судом або угодою виплати.

У мене є неповнолітня дитина від першого шлюбу. ЇЇ батько продовжує платити аліменти, але я хочу відмовитися від них, щоб мій новий чоловік зміг усиновити дитину. Чи достатньо буде відмови від отримання аліментів, щоб повністю розірвати відносини з першим чоловіком?
Мій чоловік виплачує аліменти своїй колишній дружині. Виплати йдуть за спільною згодою, без звернення до суду. Нещодавно у нас з чоловіком народилась власна дитина. Скільки грошей тепер ми повинні платити, якщо раніше чоловік виплачував 25% від своєї зарплатні?
Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії?
Який у Вас досвід роботи?

Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:

  1. Аліменти у 2021 році
  2. Житлові аліменти за новим законом у 2021 році
  3. Визнання боржника по аліментам безвісно відсутнім
  4. Поняття і види аліментних зобов’язань
  5. Аліменти та шлюб
  6. Аліменти в шлюбі
  7. Аліменти поза шлюбом
  8. Аліменти на дітей від першого шлюбу
  9. Аліменти на другу дитину від другого шлюбу
  10. Платники та одержувачі аліментів
Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Розлучення онлайн