Розлучення в Україні без адвоката (самостійно)

Розлучення в Україні без адвоката (самостійно)

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! В статті "Розлучення в Україні без адвоката (самостійно)" на сайті rozluchennya-onlain.com.ua я розповім Вам про розлучення в Україні без адвоката (самостійно), про розлучення без суду та адвоката, про розірвання шлюбу без адвоката - як підготувати позовну заяву, про оплату судового збору для розлучення без юриста, які потрібно підготувати документи в суд для розлучення без допомоги адвоката, про участь у судових засіданнях без юриста.

Розлучення в Україні без адвоката (самостійно)

Для того, щоб розлучитися в судовому порядку без адвоката, Вам, як позивачеві у справі необхідно спочатку визначити підсуднісь цієї справи та яким чином це відбувається.

  • Підсудність справ визначається за зареєстрованим місцем проживання відповідача. Можливий розгляд за місцем Вашого проживання (позивача) у разі поганого стану здоров’я, який перешкоджає прибути до району проживання відповідача.
  • У разі наявності залишених з вами неповнолітніх дітей, Ви можете звернутись до суду за своїм місцем мешкання (для суду необхідна буде довідка про проживання дитини саме з Вами).

Розлучення без суду та адвоката

Чи можна розлучитись без суду в Україні? Так, такий спосіб розірвання шлюбу можливий за наявності певних обставин.

Якщо подружня пара подає на розлучення за взаємною згодою, можна подати розірвання шлюбу в РАЦС.

Розлучення через РАЦС оформляється виключно за відсутності дітей у подружжя. Якщо ж потрібне розлучення з дітьми, то подружжя оформляє процес розлучення в обов’язковому судовому порядку.

Підготовка позовної заяви

Розірвання шлюбу без адвоката: підготовка позовної заяви

У позовній заяві обов’язково необіхно вказати інформацію про ваше місце реєстрації, фактичне місце мешкання та контакний телефон. Ту саму інформацію необхідно вказати і про відповідача. А також інші підстави:

  • На яких підставах був зареєстрований ваш шлюб (свідоцтво, інше);
  • Чи маєте ви спільних дітей (якщо так, то зазначте їх ПІБ та додати свідоцтва про народження);
  • Чи припинилися ваші фактичні шлюбні відносини (мешкаєте окремо, господарство та сумісний побут відсутні);
  • Існують між вами інші спори, окрім розірвання шлюбу (спори відносно аліментів, розділу майна, дітей тощо);

До позову обов’язково додається копія вашого паспорту та коду платника податків, свідоцтво про народження дитини (за наявності), копія паспорту та коду платника податків відповідача (за наявності) та копія квитанці про оплату судового збору.

У разі відсутності даних відомостей, вашо позов буде залишений судом без розгляду. Якщо Ви маєте намір проводити процес розлучення без адвоката, наполегливо рекомендуємо перед складанням заяви ознайомитися з положення про правочини Цивільного кодексу України, Цивільно-процесуальним та Сімейним Кодексами, з метою вивчення та аналізу правових вимог до позову та інших документів.

Оплата судового Збору

Оплата судового збору для розлучення без юриста

Судовий збір згідно з поданим позовом необхідно оплатити своєчасно та у повному обсязі. Реквізити оплати збору наявні безпосередньо у районному суді або на сайті суду. Для точного визначення судового збору, слід скористатися офіційним порталом суду, яки самостійно (за видом послуг вираховує вартість) – Судова влада України.

У разі недостатньої або не повної сплати судового збору, суд буде вимушений не розглядати справу по суті до повної виплати.

Також корисною інформацією на сайті rozluchennya-onlain.com.ua сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас може бути: держмито на розлучення, свідоцтво про розірвання шлюбу, відновлення свідоцтва про розлучення, недійсність шлюбу, вік вступу в шлюб в Україні, відновлення шлюбу, розлучення при наявності спільних неповнолітніх дітей, відмова в розірванні шлюбу, розлучення під час вагітності.

Подання документів до суду

Документи в суд для розлучення без допомоги адвоката

Після того, як ви підготували судовий позов та оплатили судовий збір, вам необхідно роздрукувати його у трьох екземплярах (два з котрих ви разом з додатками подаєте для суду, а на третьому судові працівники здійснюють відмітку про отримання позову). Третій екземпляр ви зберігаєте у себе.

Це дуже важливо, оскільки Ваш екземпляр є підтвердженням реєстрації позову. У тому разі, коли Ви вирішили звертатись до суду без допомоги адвоката, надалі Вам слід здійснювати постійний моніторинг руху Вашого позову на офіційних сайтах судової влади.

Для цього Вам потрібно внести у пошуковій графі мережі інтернет повну назву суду та знайти сайт з позначенням “court.gov.ua”, яке є офіційним позначення судових сайтів України.

Участь у судових засіданнях

Участь у судових засіданнях без юриста

Після подання вами судового позову, суд здійснює запити в органи реєстрації проживання з метою перевірки дійсності вашої реєстрації, на що витрачається приблизно два тижні. У разі, якщо Ви берете участь у судовому процесі без адвоката, суд після ініціювання цивільного провадження за допомогою повістки (електронного сповіщення) викликає Вас до суду.

У вказаний в повістці час та дату Ви маєте з’явитись до суду, маючи при собі усі необхідні оригінали документів. Важливим буде відзначити, що своєчасне прибуття до суду є досить важливим, оскільки вказаний фактор в тому числі піддається суб’єктивній оцінці працівниками суду, що може мати наслідки у ході цивільного провадження.

У разі вашого спізнення суд переносить дату засідання (зазвичай на місяць). У разі повторної неявки до суду – закриває цивільну справу та залишає Вашу позовну заяву без розгляду, не повертаючи судовий збір.

Під час судового засідання з розлучення вам необхідно довести, що шлюб фактично припинено і продовжувати його не має ніякого сенсу. Доводити це потрібно об’єктивними доводами, наприклад, опис наявних конфліктів, небажання сумісно проживати та вести побут, різні погляди на майбутнє, вчинення щодо Вас правопорушень або сімейного насилля тощо.

Якщо на перше засідання прийдете Ви (як позивач) і відповідач, і обидва будете наполягати на розлученні, то судом можливе швидке прийняття рішення про розірвання шлюбу (за одне засідання).

У разі заперечення відповідача щодо розірвання шлюбу, найчастіше суд надає час на примирення сторін, який полягає у перенесені судового розгляду на 1-3 місяці, з метою надати час подружжю прийняти інше рішення або налагодити стосунки.

В кінці цього строку, якщо ви (як позивач) не зміните свого рішення, суд ухвалить розлучення.

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття "Розлучення в Україні без адвоката (самостійно)" на сайті rozluchennya-onlain.com.ua була корисною для Вас, ставте лайк цій статті. Переходьте на наш ютуб-канал, підписуйтесь і дивіться безкоштовні відео консультації наших юристів з питань, що цікавлять Вас, та нововведень законодавства у сфері сімейного права.

Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:

  1. Держмито на розлучення
  2. Свідоцтво про розірвання шлюбу
  3. Відновлення свідоцтва про розлучення
  4. Недійсність шлюбу
  5. Вік вступу в шлюб в Україні
  6. Відновлення шлюбу
  7. Розлучення при наявності спільних неповнолітніх дітей
  8. Відмова в розірванні шлюбу
  9. Розлучення під час вагітності
Рейтинг
( 4 оцінки, середнє 5 з 5 )
Розлучення онлайн