Позовна заява про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та у її вихованні (між іноземцем та громадянином України)

Позовна заява про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та у її вихованні (між іноземцем та громадянином України)

Позовна заява про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та у її вихованні (між іноземцем та громадянином України)

Серед широкого розмаїття документів, які надходять до суду з цивільних  та сімейних справ, одними з найпоширеніших є Позовна заява про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та у її вихованні (між іноземцем та громадянином України). Тому, для Вас корисним буде ознайомлення на сайті «Розлучення онлайн» зі зразком, прикладом, шаблоном, формою документа: Позовної заяви про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та у її вихованні (між іноземцем та громадянином України).

До __________________ районного суду

Запорізької області

адреса _________________________

ПОЗИВАЧ:

ПІБ
________________________________
РНОКПП:
Місце проживання фактичне та зареєстроване:
Номер засобів зв’язку:
тел.:
адреса електронної пошти:

Третя особа:
Орган опіки та піклування
__________________________________
Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ
Місцезнаходження:
тел.:
адреса електронної пошти:

ВІДПОВІДАЧ:
ПІБ
____________________________________
Реєстраційний номер облікової картки платника податків:
Місце проживання фактичне та зареєстроване:
тел.:
адреса електронної пошти:

Позовна заява про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та у її вихованні (між іноземцем та громадянином України)

Позивач ПІБ та відповідач ПІБ перебували в зареєстрованому шлюбі, шлюб розірвано рішенням ______________ суду від _______ року .
У шлюбі народилася дитина – ПІБ, ____________ року народження, що підтверджується свідоцтвом про народження серія ____ № _________ від _________________ року, що видано _______________________________________________.

Дитина зареєстрована та фактично проживає з матір’ю за адресою: _______________________________________________________________________________.
Місце проживання дитини визначено за спільною згодою батьків, що цілком узгоджується з нормами ч.1 ст. 160 СК України.
У договірному порядку не вдалося вирішити питання щодо участі у вихованні батька дитини та позивач звернувся до органу опіки та піклування із заявою про визначення порядку його участі у вихованні та спілкуванні із дитиною.
Рішенням __________________________________суду від_____ позивачеві визначено порядок участі у вихованні та спілкуванні із дитиною, а саме :_______________________________________________________________________________
Мати дитини рішення суду не виконує. Досягти з матір’ю домовленості про побачення з дитиною не вдається.
Опис вчинених перешкод у спілкуванні з дитиною з боку відповідача:____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________.
Відповідно до ст. 159 Сімейного Кодексу України, якщо той із батьків, з ким проживає дитина, чинить перешкоди тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та у її вихованні, зокрема якщо він ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, другий із батьків має право звернутися до суду з позовом про усунення цих перешкод.
Суд визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.
Нормами ст.12 Закону України «Про охорону дитинства» встановлено, що на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.
За нормами ч.2 ст. 159 Сімейного Кодексу України, під час вирішення спору щодо участі одного з батьків у вихованні дитини береться до уваги ставлення батьків до виконання своїх обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення, в тому числі стан психічного здоров’я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами.
Частиною 2 ст.141 Сімейного Кодексу України встановлено, що розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини, крім випадку, передбаченого частиною п’ятою статті 157 цього Кодексу.
За нормами ст. 153 Сімейного Кодексу України, мати, батько та дитина мають право на безперешкодне спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене законом.
Вирішення батьками питань щодо виховання дитини врегульовано ст. 157 Сімейного Кодексу України, нормами якої передбачено, що той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов’язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею.
Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвиткові дитини.
Нормами ст. 15 Закону України «Про охорону дитинства» встановлюється право дитини на контакт з батьками, які проживають окремо.
Дитина, яка проживає окремо від батьків або одного з них, має право на підтримання з ними регулярних особистих стосунків і прямих контактів.
Батьки, які проживають окремо від дитини, зобов’язані брати участь у її вихованні і мають право спілкуватися з нею, якщо судом визнано, що таке спілкування не перешкоджатиме нормальному вихованню дитини.
На підставі вищезазначеного, та керуючись ст.ст. 11, 15 Закону України «Про охорону дитинства», ст.ст. 141, 157, 159 Сімейного кодексу України,-

ПРОШУ СУД:

1. зобов’язати ПІБ, не чинити перешкоди ПІБ у спілкуванні та вихованні дитини ПІБ ___________________________ року народження;

2. визначити такі способи участі ПІБ, у спілкуванні та вихованні ПІБ, _________________ року народження:

графік побачень_________________________________________________________________________________________________________________________________________

Додатки:
1. Копія паспорту та коду позивача ;
2. Копія рішення суду у справі № ____________ ;
3. Копія свідоцтва про народження;
4. Копія рішення органу опіки ;
5. Копія свідоцтва про народження дитини.;
6. Копії позовної заяви та доданих до неї документів для учасників справи;
7. Документ про сплату судового збору.

01.07.20__                                           (підпис)

Наголошуємо, що в судах України існують зразки, приклади, шаблони Позовної заяви про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та у її вихованні (між іноземцем та громадянином України), які можуть відрізнятись за змістом між собою. Кожний зразок, документ може мати свої унікальні особливості, в залежності від конкретних обставин сімейних обставин. Для того, щоб Позовна заява про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та у її вихованні (між іноземцем та громадянином України) була складена юридично грамотно та в суді цей документ не залишили без руху, ми рекомендуємо звертатися за допомогою до сімейного адвоката по розлученням онлайн який допоможе підготувати Позовну заяву про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та у її вихованні (між іноземцем та громадянином України) дистанційно.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Розлучення онлайн