Розлучення в районному суді

Розлучення в районному суді

Розлучення у районному суді

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! В статті "Розлучення в районному суді" на сайті rozluchennya-onlain.com.ua я розповім Вам про розірвання шлюбу через районний суд, як розлучитись через районний суд, як скласти заяву на розлучення в районний суд з дітьми, як скласти позовну заяву на розірвання шлюбу в районний суд, як отримати рішення суду про розірвання шлюбу.

Розлучення в районному суді

Розлучення в районному суді

Закон зобов’язує розривати шлюб через суд, якщо у подружжя є спільні неповнолітні діти. При цьому в позовній заяві про розлучення можуть утримуватися кілька пов’язаних між собою вимог, від яких буде залежати, в якому суді буде розглядатися справа. Якщо у сторін є спір про порядок виховання дітей або про розподіл майна, або ж в процесі розлучення оскаржується укладена в період шлюбу угода про сплату аліментів на дитину, то з позовом слід звертатися до районного суду.

Звернення до суду відбувається на підставі позовної заяви. Вона має відповідати строго встановленим вимогам і правилам Цивільно-процесуального кодексу України. При цьому щоб суд зміг об’єктивно оцінити всі обставини справи і прийняти рішення про розірвання шлюбу, в заяві повинні бути відображені всі мотиви, які спонукали позивача на розлучення. При наявності спору про дітей при розлученні до уваги судом також приймаються й інші важливі обставини.

Розірвання шлюбу через районний суд

Розірвання шлюбу через районний суд

Згідно з Сімейним законодавством України, якщо у подружжя є діти, то закон дозволяє розлучитися тільки через суд, навіть якщо процес розірвання шлюбу відбувається між ними за взаємною згодою. При цьому до подачі позову слід визначити, якому суду підсудна справа про розлучення.

Заява про розірвання шлюбу незалежно від судової інстанції подається за місцем проживання відповідача, тобто другого з подружжя. Однак, якщо з позивачем проживають неповнолітні діти, то можна буде подати заяву за місцем проживання позивача.

Згідно з нормами законодавства України, подати заяву на розлучення в суд можна і в тому випадку, якщо між сторонами відсутній спір про дітей. Із судової практики можна визначити, що до спорів про дітей відносяться такі види вимог:

  • про визначення, з ким із батьків буде проживати дитина в разі розлучення;
  • про порядок здійснення батьків, які проживають окремо від дитини, батьківських прав – встановлення порядку спілкування з дитиною, участі в її вихованні та можливості розв’язання питань про отримання дитиною освіти;
  • про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною;
  • про питання, пов’язані з припиненням або обмеженням батьківських прав;
  • про заперечування батьківства або материнства.

Суддею може бути прийнято рішення про передачу справи до іншого суду. Наприклад, якщо в ході розгляду справи стало відомо, що дитина все таки проживає з відповідачем та знаходиться на його утриманні, а не з позивачем, як було зазначено у позові.

Як розлучитись через районний суд?

Як розлучитись через районний суд?

Перелік основних питань, які розглядаються судом при прийнятті рішення про розірвання шлюбу, встановлюється Сімейним кодексом України.

Перш за все, при зверненні до суду позивачеві потрібно буде описати мотиви, які спонукали його розірвати шлюб. Точний перелік підстав, які слід описати в позовній заяві законами України не встановлено, проте, аналізуючи судову практику, можна зробити висновок, що в основному суд бере до уваги такі чинники:

  • економічні – нестача грошових коштів;
  • фізіологічні – наявність в одного з подружжя важкої хвороби;
  • психологічні – відсутність любові та гармонії у відносинах;
  • аморальну поведінку одного з подружжя, що ставить сім’ю в скрутне становище – зловживання алкоголем або наркотичними речовинами, марнотратство та ін.

При вирішенні спору про місце проживання дітей також буде враховуватися матеріальне становище подружжя, рівень прихильності дитини до кожного з батьків, моральні якості сторін та інші обставини, що дозволяють оцінити, з ким дитині буде краще залишитися. При цьому, якщо неповнолітньому більше 10 років, суд при ухваленні рішення враховуватиме і його думку.

В основному дитину залишають проживати з матір’ю, проте в деяких випадках рішення можуть прийняти на користь батька, наприклад, якщо мати:

  • веде аморальний спосіб життя і проявляє агресію до дитини;
  • страждає алкогольною чи наркотичною залежністю;
  • тяжко хвора і не здатна утримувати дитину;
  • не має достатнього місця для проживання дитини.

Для визнання дитини за собою батькові потрібно буде надати в суді всілякі документальнідокази та показання свідків, які підтверджують, що залишення дитини з матір’ю буде згубно впливати на його розвиток. Як правило, на практиці довести це буває досить ладно.

Також при розірванні шлюбу в суді може бути вирішене питання про порядок спілкування з дитиною, якщо є підстави вважати, що чоловік, з яким буде проживати неповнолітній, буде чинити перешкоди в здійсненні кожним з батьків його батьківських прав. Суд призначає місце, час, тривалість спілкування, беручи до уваги наступні обставини:

  • вік дитини;
  • його стан здоров’я;
  • рівень прихильності до кожного з батьків;
  • інші обставини, що впливають на фізичне і психічне здоров’я дитини.

Також для Вас можуть бути корисними на сайті rozluchennya-onlain.com.ua наступні матеріали: Як і куди подати на розлучення онлайн, Як розлучитися з дружиною, Як розлучитися з чоловіком, Шлюборозлучний процес, Розлучення за заявою опікуна одного з подружжя, Судовий збір за розлучення в суді, Як відбувається розлучення в суді, Мирова угода при розлученні.

Заява на розлучення в районний суд з дітьми

Заява на розлучення в районний суд з дітьми

Позовна заява про розірвання шлюбу за наявності спору про дитину

Заява на розлучення при наявності спору про дітей повинна бути складена за правилами Цивільно-процесуального кодексу України, містити наступну інформацію:

  • Назва та адреса суду, до якого подається заява.
  • ПІБ, місце проживання, паспортні дані, контактні дані позивача і відповідача.
  • Назва позову – «Про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей».
  • В описовій частині вказується наступна інформація:
  1. Дата укладення шлюбу та найменування органу, в якому проходила реєстрація, а також інформація про спільних дітей (ПІБ, вік).
  2. Вказівка на підстави, з яких випливає, що подальше продовження подружніх відносин позивач вважає неможливим. Наприклад, відповідач веде асоціальний спосіб життя, не приймає участі в утриманні сім’ї, не працює.
  3. Вказівка, з якого моменту шлюбні відносини між подружжям фактично припинені (рік, місяць).
  4. Описуються обставини, на підставі яких позивач повинен проживати з дитиною. Наприклад: «за місцем проживання позивача є всі необхідні умови для повноцінного розвитку дитини». Крім того, якщо існують обставини, через які проживання відповідача з дитиною принесе шкоду його розвитку, то дані обставини також необхідно позначити.
  5. Приведення нормативно-правових актів, на яких ґрунтується позиція позивача.
  • Опис вимог, за якими необхідно винести рішення: «Прошу суд розірвати шлюб і залишити дитину проживати з позивачем».
  • Опис копій доданих до позову документів (додатки):
  1. паспорт та код платника податків позивача;
  2. паспорт та код платника податків відповідача (за наявності);
  3. свідоцтво про народження дітей;
  4. свідоцтво про шлюб;
  5. квитанція про сплату судового збору;
  6. інші документи, що підтверджують обґрунтування позиції позивача.

Для прийняття судом позовної заяви потрібно сплатити судовий збір і прикласти оригінал цієї квитанції до позову.

Судовий збір сплачується за кожну вимогу, вказану в позові. наприклад:

  • якщо додатково вирішується питання про порядок спілкування з дитиною, то додатково підлягає сплаті судовий збір в розмірі 908 грн 00 коп. – як за вимогу немайнового характеру;
  • за позовом про визначення місця проживання дитини також сплачується судовий збір у розмірі 908 грн 00 коп.

Позовна заява на розірвання шлюбу в районний суд

Позовна заява на розірвання шлюбу в районний суд

Після подачі заяви суд протягом п’яти днів приймає рішення про прийняття позову до провадження. Як правило, судове засідання призначається не раніше, ніж через місяць після його прийняття.

На першому судовому засіданні суддя з’ясовує мотиви розірвання шлюбу. Згідно з сімейним законодавства України, якщо хто-небудь з подружжя не з’явився на засідання або не дає свою згоду на розлучення, то суд, оцінивши обставини розірвання шлюбу, може винести ухвалу про відкладення судового засідання для примирення сторін строком до шести місяців. При цьому на ухвалу суду про призначення строку для примирення сторін не може бути подана скарга, бо воно не виключає можливості подальшого руху справи.

В процесі розгляду справи, згідно з Сімейного кодексу України, суд в обов’язковому порядку повинен визначити, з ким із батьків буде проживати неповнолітній, а також з кого і в якому розмірі будуть стягнуті аліменти. Відносно інших суперечок, таких як поділ майна, то вони будуть розглядатися, тільки якщо сторони заявили відповідну вимогу.

Якщо причиною звернення до районного суду послужила суперечка про виховання дітей, то відповідно до Сімейного кодексу України до участі в справі повинні бути залучені органи опіки та піклування. Вони зобов’язані обстежити умови життя дитини та осіб, які заявляють вимоги про проживання з ним, і надати суду відповідний акт обстеження.

Рішення суду про розірвання шлюбу

Рішення суду про розірвання шлюбу

Якщо заходи щодо примирення подружжя виявилися безрезультатними та в процесі розгляду справи встановлено, що подальше спільне життя подружжя неможливе, то суддя приймає рішення про розірвання шлюбу.

Шлюб визнається розірваним з моменту набрання рішенням суду законної сили, тобто після закінчення 30 днів для його оскарження. Якщо одна зі сторін не згодна з прийнятим рішенням, то має право направити апеляційну скаргу до апеляційного суду. Таким чином, рішення вступить в силу після розгляду його в суді другої інстанції і прийняття відповідної постанови.

Послуги адвоката по сімейним справам

Послуги адвоката по сімейним справам

  • Сімейний адвокат надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи для розлучення в суді.
  • Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.
  • За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа для розлучення в суді буде вирішена більш професіонально та швидко.
  • Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу для розлучення в суді.

Зробіть перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі для розлучення в суді, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримаєте відповіді на всі Ваші питання. Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття "Розлучення в районному суді" на сайті rozluchennya-onlain.com.ua була корисною для Вас, ставте лайк цієї статті. Переходьте на наш ютуб-канал, підписуйтесь і дивіться безкоштовні відео консультації наших юристів з питань, що цікавлять Вас, та нововведень законодавства у сфері сімейного права.

Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:

  1. Що потрібно для розлучення
  2. Заява про розірвання шлюбу
  3. Як оформити розлучення
  4. Розлучення в органах РАЦС
  5. Розлучення в судовому порядку
  6. Підсудність справ про розлучення
  7. Розлучення при наявності спору про дітей
  8. Розлучення при спорі про розподіл майна
  9. Розлучення без згоди чоловіка
Рейтинг
( 3 оцінки, середнє 5 з 5 )
Розлучення онлайн