Позовна заява про встановлення режиму окремого проживання подружжя

Позовна заява про встановлення режиму окремого проживання подружжя

Позовна заява про встановлення режиму окремого проживання подружжя

На сайті http://advokat-zaporozhye.com/ адвоката по сімейним справам в Запоріжжі представлений зразок Позовної заяви про встановлення режиму окремого проживання подружжя, який буде корисний Вам для ознайомлення.

До (найменування суду)
адреса: індекс, вул., буд.

Заявники: Особа_1,
адреса: індекс, вул., буд.
номер засобу зв’язку:
+380555555555

Особа_2,
Адреса: індекс, вул., буд.
номер засобу зв’язку:
+380555555555

Судовий збір – 352,40 грн. (триста п’ятдесят дві гривні сорок копійок)

– відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»

– заяви у справах окремого провадження які подано фізичною особою.

 

Позовна заява про встановлення режиму окремого проживання подружжя

Згідно з свідоцтвом про шлюб серії І-ВП № 030636 від 23.11.2007 року Відділу реєстрації актів цивільного стану Сумського міського управління юстиції, зареєстровано шлюб між Особою_1 та Особою_2, зроблено актовий запис № 2610.
Від шлюбу сторони мають одну спільну неповнолітню дитину: сина – Особа_3, 16.09.2008 року народження, що підтверджується свідоцтвом про народження дитини серії І-БП №070244 Відділу реєстрації актів цивільного стану Сумського міського управління юстиції від 07.10.2008 року.
Згідно з вказаним свідоцтвом про народження, виданого Відділом РАЦС Сумського міського управління юстиції від 07.10.2008 року, Особа_1 є батьком, а особа_2 – матір’ю дитини Особа_3.
В літку 2014 року стосунки між подружжям погіршилися, зникли відносини довіри та взаємоповаги. Фактично з цього часу подружжя разом не проживає, веде окреме господарство, кожен має власне особисте життя.
У зв’язку з тим, що подружжя має різні погляди на життя, в сім’ї немає взаєморозуміння, через що постійно виникають сварки.
Встановлення режиму окремого проживання подружжя також необхідно для недопущення майнових суперечок на майбутнє, при цьому, не бажаємо розривати шлюб, щоб не здійснювати тиск на неповнолітнього сина та повноцінно здійснювати його виховання.
За правилами підсудності, передбаченими ст. 28 Цивільного процесуального кодексу України, за домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.
В ч. 1 ст. 51 Конституції України закріплено, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Стаття 24 СК України визначає, що шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Отже, однією з основних засад сучасного сімейного права є свобода шлюбу. Зокрема особа має право вільно вирішувати питання щодо укладення шлюбу та його збереження, а також розірвання шлюбу та припинення шлюбних відносин.
Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України №11 від 21 грудня 2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» режим окремого проживання може встановлюватися судом не тільки за позовом одного з подружжя, а й за заявою подружжя, яке досягло спільної згоди. Вирішуючи питання про встановлення режиму окремого проживання суд повинен встановити фактичні взаємини сторін і переконатися в доцільності сепарації.
Відповідно до ст. 119 Сімейного кодексу України за заявою подружжя або позовом одного з них суд може постановити рішення про встановлення для подружжя режиму окремого проживання у разі неможливості чи небажання дружини і (або) чоловіка проживати спільно. Режим окремого проживання припиняється у разі поновлення сімейних відносин або за рішенням суду на підставі заяви одного з подружжя.
Статтею ст. 120 Сімейного кодексу України встановлення режиму окремого проживання не припиняє прав та обов’язків подружжя, які встановлені Сімейним кодексом і які дружина та чоловік мали до встановлення цього режиму, а також прав та обов’язків, які встановлені шлюбним договором. У разі встановлення режиму окремого проживання: 1) майно, набуте в майбутньому дружиною та чоловіком, не вважатиметься набутим у шлюбі; 2) дитина, народжена дружиною після спливу десяти місяців, не вважатиметься такою, що походить від її чоловіка.
Керуючись ст.ст.119,120 СК України, ст.ст.3,4,10,11,60,28,293, 294 ЦПК України,

Прошу:

1. Встановити режим окремого проживання подружжя, а саме: Особи_1, 19.04.1980 року народження, проживає за адресою індекс, вул., буд.; Особи_2, 25.08.1969, проживає за адресою індекс, вул., буд.

Додатки:
1. Копія заяви про встановлення режиму окремого проживання подружжя.
2. Копія паспорту Особи_1.
3. Копія паспорту Особи_2.
4. Копія свідоцтва про шлюб серії І-ВП № 030636 від 23.11.2007 року.
5. Копія свідоцтва про народження Особа_3, серії І-БП №070244 від 07.10.2008 року.
6. Копія квитанція про сплату судового збору.

02.07.20__                                                                    (підпис)

Наголошуємо, що в судах України існують зразки, приклади, шаблони Позовної заяви про встановлення режиму окремого проживання подружжя, які можуть відрізнятись за змістом між собою. Кожний зразок, документ може мати свої унікальні особливості, в залежності від конкретних обставин сімейних обставин. Для того, щоб Позовна заява про встановлення режиму окремого проживання подружжя була складена юридичного грамотно та в суді цей документ не залишили без руху, ми рекомендуємо звертатися за допомогою до сімейного адвоката по розлученням онлайн який допоможе підготувати Позовну заяву про встановлення режиму окремого проживання подружжя дистанційно.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Розлучення онлайн