Коли потрібно розлучатися с хлопцем: блог психолога
Де поставити кому? Майже половина всіх питань до мене – про це.
Як вчинити зі своєю “любовним човном”, яка частково або остаточно розбився об побут, байдужість, відсутність грошей?
Якщо узагальнити проблему, “колективний” клієнт намагається визначити можлива межа терпіння.
І коли зусилля по збереженню відносин можуть вважатися марними. Та й ще щоб хтось “дозволив” зробити крок в ту чи іншу сторону. І, відповідно, взяв на себе відповідальність за наслідки.
Одного для всіх рецепту, звичайно, бути не може. Тому розглянемо типові ситуації.
Коли потрібно розірвати шлюб з чоловіком?
Найпоширеніша – закінчилася любов. Тобто раніше були хороші слова і вчинки, різноманітність в сексі, зараз все стало буденним і нецікавим.
Висловлюючись професійною мовою, дав збій емоційний рівень. Але у світі емоцій закони арифметики не працюють. Тому претензії до партнера виглядають як причіпки. Чи не звинувачувати ж його в тому, що поцілував два рази, а не п’ять. І вже точно через це не варто розлучатися.
Відносини, ймовірно, перейшли на наступний за романтичним – стабільний рівень. Вони не стали гірше, навпаки – відійшли від переважно зовнішніх проявів, стали глибше.
Або ж – не в улюбленому справа, це ви “охололи”. На нього ж тільки проєктувати власний стан, не бажаючи відчувати себе винуватою.
Швидше за все, любов для вас – насамперед яскраві емоції, які ви відчуваєте в присутності “улюбленого” людини. Сама ж вона може вам навіть не подобатися. Або так і залишитися невідомою.
Тобто ви намрієте собі ідеал, під який намагаєтеся когось “підігнати”. Коли ж виявляється, що він не відповідає очікуванням (а так буває в більшості випадків), впадаєте у відчай. Мовляв, знову не принц!
Це приклад типово дитячої установки – стань таким, як я хочу. Тому дорослі, тобто переносите центр уваги з власної персони на навколишній світ і сприймайте його з цікавістю.
Розрив з одним улюбленим і пошуки іншого в цьому випадку нічого не дадуть, тому шукати любов, тобто здатність захоплено сприймати іншого, несхожого на вас людину, потрібно в собі.
Коли розлучитися з дівчиною?
Інша справа – коли помічаєте, що в загальному човні гребете переважно ви. Тобто проявляєте ініціативу, приймаєте важливі для сім’ї рішення і самі ж їх реалізуєте. Чоловік при цьому в кращому випадку з усім погоджується і не заважає.
Це відбувається з парами, в яких хтось один протягом спільного життя продовжував розвиватися як особистість.
Інший же порахував, що вже досить інвестував у відносини – у вигляді себе – і заспокоївся.
Таким символом може бути не тільки чоловік, який вічно лежить на дивані, а й жінка, яка вирішила, що реалізувалася, вийшовши заміж і завівши потомством. В цьому випадку домовленості навряд чи можуть бути корисні, оскільки в наявності світоглядний розкол.
Більш активний партнер розглядає сім’ю тільки як частина, хоча і вагому, свого різноманітного світу. Інший же сприймає такий інтерес до життя мало не як зрада. Починаються образи, ревнощі, нерозуміння один одного.
Якщо ви той, хто має потребу в більшій, а змінити свою “половину” не виходить, можливо, краще вийти з відносин. Тому що далі буде синусоїда з нудьги й з’ясування відносин, що не приносять розради. Якщо ж ви впізнали себе в жертовної фігури, якій вічно щось не додають, можливо, прийшов час вийти за межі звичного кола домашніх справ?
Розлучитися з дружиною
Найчастіше бажання йти на поступки у відносинах виходить зі страху.
Жінки більше бояться залишитися самотніми, нікому не потрібними.
Питаю: а краще буде залишитися без себе?
У відповідь на здивування пояснюю: якщо довго робити те, що не хочеться, ще й постійно придушувати гнів, роздратування, образу, можна взагалі “забути”, що таке бути задоволеним і щасливим.
Інший страх – як можна кинути або залишити без батька дітей.
Так адже розходяться батьки, з дітьми не розлучаються.
На мою думку, дитині краще жити або зустрічатися зі спокійними та врівноваженими батьками, ніж перманентно знаходитися в епіцентрі сімейних скандалів.
До того ж якщо шлюб тримається на дітях, що врятує його від розлучення, коли вони підуть з дому?
Як не дивно, люди часто бояться, що їх половина без них пропаде. Але за такої нібито турботою як правило ховається погано замасковану перевагу і бажання контролювати.
А також неповагу, недовіра до іншого. В цьому випадку потрібно негайно відпускати партнера.
Для початку – психологічно: припинити опікуватися в дрібницях, організовувати побут, нагадувати про його справах. Тоді і питання – розлучатися чи ні – втратить актуальність.