- Розлучення з дитиною до 3 років
- Куди подати на розлучення з дитиною до 3 років
- Як розлучитись з дитиною до 3 років через суд?
- Позовна заява про розлучення при наявності дитини до 3 років
- Написати позов на розлучення при наявності дитини до 3 років
- Документи для розірвання шлюбу з дитиною до 3 років
- Аліменти при розлученні з дитиною до трьох років
- Закон про аліменти при розірванні шлюбу з дітьми до 3 років
- Відповіді адвоката про розлучення з дитиною молодше 3 років
- Розірвання шлюбу з дитиною до трьох років
- Послуги адвоката по сімейним справам
Розлучення з дитиною до 3 років
Згідно Сімейного кодексу України розірвання шлюбу можливо здійснити в тільки в двох органах – РАЦС і суд. Не виключенням з цього правила є й розлучення в тих сім’ях, де є спільні неповнолітні діти у віці до трьох років. У той же час, ряд питань, що стосуються дітей, підвідомчі в своєму дозволі тільки суду.
При цьому зацікавленим особам необхідно пам’ятати про те, що при таких обставинах шлюб в органах РАЦС розривається лише у виняткових випадках, а при зверненні до суду необхідно керуватися правилами позовного провадження.
Куди подати на розлучення з дитиною до 3 років
При виникненні ситуації, коли необхідно розірвати шлюб, подружжя задаються питанням про те, куди їм необхідно звертатися, якщо «на руках» знаходиться малолітня дитина, вік якого становить менше трьох років? Щоб відповісти на це питання потрібно звернутися до Сімейного кодексу України.
Саме в ньому вказано на те, що припинення шлюбу за допомогою його розірвання можливо здійснити при зверненні до органів РАЦС або в суд. Розлучення через РАЦС при наявності спільної дитини здійснюється тільки у виняткових випадках за заявою одного з подружжя. Вони прямо вказані в Сімейному кодексі України, це ситуації, коли один із подружжя:
- визнаний в судовому порядку недієздатним;
- оголошений померлим (безвісно відсутнім).
При цьому органами РАЦС не вирішуються питання про дітей, тобто про визначення їх місця проживання і спілкування з іншими родичами, а також про їхнє утримання. Всі вони віднесені згідно з Сімейним кодексом України до компетенції суду незалежно від процедури розлучення.
Як розлучитись з дитиною до 3 років через суд?
У всіх інших випадках розірвання такого шлюбу здійснюється в судовому порядку. Відповідну заяву має бути подано до канцелярії суду.
При цьому відповідна заява подається в той судовий орган, під юрисдикцію якого, як правило, потрапляє місце проживання відповідача. Однак, в ряді випадків він може бути визначений виходячи з місця проживання позивача.
Приклад
Іванов проживає в Харкові, Іванова з дитиною, якій 3 роки в Одесі. Іванова хоче подати на розлучення. Оскільки з нею проживає неповнолітня дитина, і вона бажає отримувати на неї і себе аліменти, то вона може звернутися до суду за місцем свого проживання, тобто, до суду в Одесі.
Позовна заява про розлучення при наявності дитини до 3 років
З огляду на той момент, що, як правило, подібні справи вирішуються за допомогою суду, то порядок його розгляду здійснюється виходячи з вимог, що пред’являються до позовного провадження, тобто регламентовано спеціальними нормами Цивільно-процесуального кодексу України. У зв’язку з цим оформлення відповідної заяви також підпадає під норми цього кодекса. Що стосується безпосередньо самого позову, то тут необхідно відзначити наступні загальні положення:
- обов’язковість письмової форми;
- вказівка найменування суду / судді, сторін справи (з їх повними даними – ПІБ, адреса місця проживання, контактні телефони);
- представника і посилання на документ, що підтверджує його повноваження (якщо такий бере участь у справі);
- обставини й докази по справі;
- вимоги, про які заявляє позивач;
- перелік документів, що додаються (завірені належним чином);
- підпис позивача / його представника.
Написати позов на розлучення при наявності дитини до 3 років
Крім загальних вищеназваних відомостей, в позовній заяві про розірвання шлюбу в обов’язковому порядку зазначаються:
- відомості про свідоцтво про шлюб;
- інформація про дітей (у тому числі свідоцтва про народження);
- вказівка на прізвище, яке позивач бажає залишити після розлучення;
- вимоги про визначення місця проживання і спілкування з дитиною, стягнення аліментів (якщо такі є);
- ціна позову (в разі, коли в цьому провадженні ще й вирішується питання про поділ майна).
Документи для розірвання шлюбу з дитиною до 3 років
При розірванні шлюбу в органах РАЦС заявнику необхідно мати у своєму розпорядженні крім самої заяви ще й свідоцтво про шлюб. Також у разі наявності, знадобиться рішення суду про визнання громадянина безвісно відсутнім або недієздатним, яке набрало законної сили. Крім цього, потрібно сплатити держмито відповідно до вимог закону.
При складанні позовної заяви на розлучення або при зверненні в судовий орган, зацікавленій особі також необхідно мати у своєму розпорядженні певні документи для їх подання до суду. Цивільно-процесуальний кодекс України серед них виділяє такі, як:
- Копії самої заяви та додатків до нього за кількістю осіб, що беруть участь у справі.
- Квитанція, що свідчить про сплату судового збору.
- Документи, що підтверджують обставини справи (свідоцтво про шлюб, про народження дітей, угоди про дітей і їх зміст, а також документи, які підтверджують факт їх спільного проживання з батьками або одним з них).
- Відомості про доходи подружжя (при розв’язанні питання про стягнення аліментів).
- Документи на майно, яке підлягає поділу.
- Акт обстеження житлово-побутових умов проживання батьків, виданий органом опіки та піклування (в деяких випадках).
Всі документи повинні прикладатися не тільки до самого позовної заяви, а й до його копій, призначених для інших учасників процесу. При їх відсутності необхідно звертати на це увагу, вказувати причини, а також клопотати про їх витребування.
Зазначений список документів не є вичерпним і має рекомендаційний характер, оскільки він може бути визначений тільки виходячи з конкретної ситуації.
Аліменти при розлученні з дитиною до трьох років
Шлюборозлучний процес в тих сім’ях, де є спільна неповнолітня дитина у віці до трьох років, як правило, не має будь-яких особливостей у порівнянні з іншими подібними процесами. Однак в разі, коли виникає ситуація, пов’язана з примусовим стягненням аліментів за такого розлучення, з’являються певні нюанси. Зупинимося на них трохи докладніше.
- Аліментні зобов’язання, а також порядок їх визначення і стягнення детально регламентовано Сімейним кодексом України. Як правило, стягнення коштів на утримання спільних неповнолітніх дітей для шлюборозлучних процесів не є рідкістю. Це пояснюється тим, що саме на батьків покладено обов’язок щодо їх утримання, як мінімум, до досягнення останніми 18-річного віку. При цьому розлучення батьків не зменшує право дитини по отримання такої допомоги.
Закон про аліменти при розірванні шлюбу з дітьми до 3 років
Відповідно до Сімейного кодексу України законом встановлюються певні розміри аліментних платежів на дитину в частковому відношенні до заробітку (/ – на одну дитину, / і / – на двох і більше дітей). Але при цьому судом при наявності особливостей матеріального або сімейного стану батьків, з якого вони стягуються, розміри встановлених часткою можуть бути як збільшені, так і зменшені. Це правило не поширюється на ті випадки, коли розмір стягуються коштами встановлено у твердій грошовій сумі. У цій ситуації суд намагається максимально можливий колишній рівень забезпечення дитини (Сімейний кодекс України).
Якщо при кожному з батьків залишається дитина, то суд стягує кошти на утримання дітей відповідно з них обох. Виплата таких платежів носить щомісячний характер.
Крім аліментних платежів суд може зобов’язати батька, який не проживає з дитиною, нести додаткові витрати на дитину. Але це можливо тільки при наявності виняткових обставин, до яких законодавець відносить:
- тяжку хворобу або каліцтво,
- оплату стороннього догляду за дитиною тощо.
Ще одним цікавим моментом в питанні стягнення аліментів при розлученні подружжя, у яких є дитина до трьох років, є право на утримання колишньої дружини. Дане можна пояснити тим, що законодавець, перш за все, захищає права та інтереси материнства і дитини.
Це виражається в тому, що саме в цей період часу (до досягнення дитиною трирічного віку) жінка перебуває у відпустці по догляду за ним, і не може приступити до роботи, щоб забезпечувати себе і дитя в достатній мірі. Виходячи з викладеного, законодавець і виходив, коли передбачив право жінки вимагати кошти на своє утримання з колишнього чоловіка, як під час вагітності, так і після народження дитини до досягнення нею трирічного віку.
Згідно З сімейним кодексом України розмір таких платежів при відсутності відповідної угоди визначаються судом у частці від заробітку платника аліментів або у твердій грошовій сумі. При цьому він повинен виходити з матеріального і сімейного стану обох колишнього подружжя, а також інших інтересів, які необхідно враховувати при розгляді справи.
Відповіді адвоката про розлучення з дитиною молодше 3 років
Розірвання шлюбу з дитиною до трьох років
В ході розгляду питання про розірвання шлюбу того подружжя, у яких є спільні діти у віці до трьох років, необхідно звернути увагу на наступне:
- Розірвання такого шлюбу можливо за загальним правилом в суді, в ряді випадків – в органах РАЦС.
- Оформлення відповідної заяви, що подається в суд, здійснюється за правилами позовного або ж наказного провадження.
- «Колишня» дружина має право вимоги з подружжя не тільки аліментів на утримання дитини, але і на своє власне.
Послуги адвоката по сімейним справам
За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа з розлучення з дитиною до 3 років буде вирішена більш професіонально та швидко.
Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу по розлученню з дитиною до 3 років.
Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!
Зробить перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по розлученню з дитиною до 3 років, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримуєте відповіді на всі Ваші питання.
Якщо стаття «Розлучення з дитиною до 3 років» була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове для себе, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.
Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:
- Розлучення якщо є повнолітні діти
- Розлучення з дитиною до 1 року
- Вік дітей при розлученні батьків
- Думка дитини при розлученні
- Виїзд дитини за кордон з батьком після розлучення
- Чи може батько забрати дитину після розлучення у матері?
- Якщо дитина залишається з батьком після розлучення
- Які права має батько дитини після розлучення?
- З ким залишається дитина при розлученні?