Позовна заява про поділ майна подружжя (земельної ділянки)
Серед широкого розмаїття документів, які надходять до суду з цивільних та сімейних справ, одними з найпоширеніших є Позовна заява про поділ майна подружжя (земельної ділянки). Тому для Вас корисним буде ознайомлення на сайті «Розлучення онлайн» зі зразком, прикладом, шаблоном, формою документа: Позовної заяви про поділ майна подружжя (земельної ділянки).
До _____________ районного суду Київської області
Позивач: ПІБ,
проживає за адресою:
____________
РНОКПП:
моб. тел.:
Відповідач: ПІБ,
проживає за адресою:
____________
РНОКПП:
моб. тел.:
Ціна позову:______
Позовна заява про поділ майна подружжя (земельної ділянки)
З Відповідачем я з ________ перебуваю в зареєстрованому шлюбі, що підтверджується Свідоцтвом про одруження серії ________, виданим ____________ року виконавчим комітетом _______ с/р ____________району Київської області, актовий запис №13.
У період сумісного проживання, перебуваючи в шлюбі, Відповідачу в особисту власність було передано житловий будинок присадибного типу з надвірними будівлями та земельними ділянками за адресою: Київська область, ________ район, с. ________, буд. _____, житловою площею – 41,0 кв.м.; загальною площею – 69,4 кв.м.; площа земельної ділянки – 0,12 га, згідно з рішенням правління колгоспу «________», затвердженого рішенням виконавчого комітету __________ сільської ради _________ району Київської області від 23.08.1991 року (протокол № 8) №46. Викладене підтверджується архівною довідкою № ____ від _____ р., вид. архівним сектором ___________РДА Київської області.
Відповідач не надає мені документів, що підтверджують право власності на вищезазначений житловий будинок і земельну ділянку. Не зважаючи на те, що я багато витратила фізичних та матеріальних зусиль на належний догляд та ремонт житлового будинку, обробку земельної ділянки, Відповідач не впускає мене у двір, до житлового будинку, постійно мене ображає та погрожує побиттям. Тому вже понад 2 роки я вимушена проживати у сусідському старому будинку за адресою: с. __________, який взагалі не пристосований до життя, де присутні миші, холодно.
Згідно ст. 69 Сімейного кодексу України, дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.
У разі поділу майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором (ч.1 ст. 70 Сімейного кодексу України).
Згідно з постановою Пленуму ВСУ від 21.12.2007 року №11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» (надалі – Постанова №11) зазначено, що поділ спільного майна подружжя здійснюється за правилами, встановленими статтями 69 – 72 СКУ та ст.372 ЦКУ. Згідно п. 23 Постанови № 11 спільною сумісною власністю подружжя, зокрема, можуть бути: квартири, жилі й садові будинки; земельні ділянки та насадження на них, продуктивна і робоча худоба, засоби виробництва, транспортні засоби; грошові кошти, акції та інші цінні папери, паєнакопичення в житлово-будівельному, дачно-будівельному, гаражно-будівельному кооперативі; грошові суми та майно, належні подружжю за іншими зобов’язальними правовідносинами тощо.
Відповідно до п. 24 Постанови №11 до складу майна, що підлягає поділу включається загальне майно подружжя, наявне у нього на час розгляду справи, та те, що знаходиться у третіх осіб.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст. 3,4,82,118,120,151 Цивільного процесуального кодексу України, ст. ст. 60,61,63,69,70 Сімейного кодексу України,-
ПРОШУ:
1. Визнати спільною сумісною власністю подружжя ПІБ та ПІБ, житловий будинок загальною площею 69,4 кв. м. та земельну ділянку площею 0,12 га, що розташовані за адресою: Київська обл., __________;
2. Визнати ½ (одну другу) частину житлового будинку загальною площею 69,4 кв. м. та ½ (одну другу) частину земельної ділянки загальною площею 0,12 га, що розташовані за адресою: Київська обл., __________, на праві власності за ПІБ;
3. Витребувати від Відповідача – ПІБ, належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують право власності на житловий будинок та земельну ділянку, що розташовані за адресою: ________, та надати їх оригінали для огляду суду.
Додатки:
1. Копія позовної заяви на 4 арк. в 1 прим.;
2. Копія паспорту Позивача на 3 арк. у 2 прим.;
3. Копія картки платника податків Позивача на 1 арк. у 2 прим.;
4. Копія посвідчення про наявність інвалідності 2 гр. на 1 арк. у 2 прим.;
5. Копія посвідчення громадянки, яка постраждала внаслідок ЧАЕС 1 кат. на 1 арк. у 2 прим.;
6. Копія Свідоцтва про одруження на 1 арк. у 2 прим.;
7. Копія архівної довідки від архівного сектору ________ РДА на 1 арк. у 2 прим.;
8. Копія довідки Ф-3 на 1 арк. у 2 прим.
01.07.20__ (підпис)
Наголошуємо, що в судах України існують зразки, приклади, шаблони Позовної заяви про поділ майна подружжя (земельної ділянки), які можуть відрізнятись за змістом між собою. Кожний зразок, документ може мати свої унікальні особливості, в залежності від конкретних обставин сімейних обставин. Для того, щоб Позовна заява про поділ майна подружжя (земельної ділянки) була складена юридичного грамотно та в суді цей документ не залишили без руху, ми рекомендуємо звертатися за допомогою до сімейного адвоката по розлученням онлайн який допоможе підготувати Позовну заяву про поділ майна подружжя (земельної ділянки) дистанційно.