Свідоцтво про розлучення за рішенням суду

Свідоцтво про розлучення за рішенням суду

Свідоцтво про розлучення за рішенням суду

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю! В статті "Свідоцтво про розлучення за рішенням суду" на сайті rozluchennya-onlain.com.ua я розповім Вам як отримати свідоцтво про розлучення за рішенням суду, який порядок отримання свідоцтва про розлучення за рішенням суду, як скласти заяву про реєстрацію розірвання шлюбу за рішенням суду, про судовий збір для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу через суд.

Свідоцтво про розлучення за рішенням суду

Свідоцтво про розлучення за рішенням суду

Свідоцтво про розірвання шлюбу видається органами РАЦС на підставі Правил реєстрації актів цивільного стану. Цей документ офіційно підтверджує, що громадяни більше не є подружжям, а так же припиняє цивільні зобов’язання між ними. Однак, варто звернути увагу на те, що після 27.07.2010 року свідоцтво про розірвання шлюбу на підставі рішення суду НЕ ВИДАЄТЬСЯ.

Але існують ситуації, коли отримання свідоцтва можливо:

  • Відсутність у подружжя неповнолітніх дітей.
  • Згода обох з подружжя на розірвання шлюбу.

Подружній парі доведеться пройти шлюборозлучний процес і тільки рішення суду, яке набрало законної сили, буде підставою для реєстрації розлучення. При цьому після отримання рішення на руки необхідно буде звернутися в органи РАЦС для подальшого внесення відповідних відомостей до актового запису про шлюб.

Отримати свідоцтво про розлучення за рішенням суду

Отримати свідоцтво про розлучення за рішенням суду

До 2010 року моментом розірвання шлюбу вважалося отримання свідоцтва від органів ЗАГС. Подружжя після рішення суду самостійно зверталися для реєстрації розірвання в будь-який час. Це вносило безліч незручностей і суперечок в регуляцію даного питання.

Якщо подружжя розлучилося до 27.07.2010 року, але при цьому до цього часу не отримали свідоцтво про розірвання шлюбу, то юридично їх шлюб все ще має законну силу, а також діють спільні права на майно і спадкування.

З 27.07.2010 року було внесено поправки до чинного Сімейний Кодексу України та з цієї дати прямо вказано, що моментом розірвання шлюбу є день набрання законної сили рішенням суду.

Причому з внесенням поправок суд не залишає питання повідомлення органів ЗАГС колишнім дружинам, а робить це самостійно.

Порядок отримання свідоцтва про розлучення за рішенням суду

Порядок отримання свідоцтва про розлучення за рішенням суду

Після прийняття рішення про розлучення у подружжя є ще місяць до набрання чинності рішенням законної сили. Цей строк передбачає апеляційне оскарження однією зі сторін процесу.

Якщо на руки отримано рішення суду, то необхідно впевнитися, що на ньому присутня печатка «вступило в законну силу». Тільки на підставі цього буде здійснено реєстрацію розірвання шлюбу в органах реєстрації актів цивільного стану.

Брак при цьому вважається розірваним з моменту набрання законної сили рішенням суду, але до внесення відомостей про розірвання шлюбу до актового запису про шлюб жоден з подружжя не має права на створення нової сім’ї.

Заява про реєстрацію розірвання шлюбу за рішенням суду

Заява про реєстрацію розірвання шлюбу за рішенням суду

Правила реєстрації актів цивільного стану встановлюють, що заяву може бути зроблено:

  • Усно. Якщо реєстрація проводиться в орган РАЦС, де раніше реєструвався шлюб, то підставою для розірвання шлюбу буде спрямоване судом рішення про розірвання шлюбу. В цьому випадку письмової заяви не потрібно.
  • Письмово. Якщо громадяни звертаються до органів РАЦС за місцем реєстрації проживання або через представника. Тоді підставою буде рішення суду, яке додається до заяви.

Приклад

Рішення суду про розлучення вступило в законну силу після від’їзду одного з подружжя в інше місто на постійне місце проживання. Колишня дружина отримала рішення суду безпосередньо в суді, а чоловікові документ був висланий поштою на нову адресу.

Після отримання рішення суду чоловік звернувся до органу РАЦС за місцем своєї реєстрації місця проживання. На підставі заяви було зроблено запит до РАГСу за місцем реєстрації шлюбу. Після цього громадянину повідомили, що шлюб розірвано.

Судовий збір для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу через суд

Судовий збір для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу через суд

З державним митом часто виникає плутанина і нерозуміння. Справа в тому, що держмито сплачується при поданні позовної заяви до суду позивачем і громадяни помилково вважають, що вона поширюється так само і на реєстрацію в органах реєстрації актів цивільного стану.

Для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу доведеться сплатити держмито ще раз, причому кожному з подружжя, бо документ іменний.

Також для Вас можуть бути корисними на сайті rozluchennya-onlain.com.ua наступні матеріали: Що потрібно для розлучення, Куди подавати заяву про розлучення, Як оформити розлученняРозлучення в органах РАЦСРозлучення в судовому порядкуПідсудність справ про розлученняРозлучення в районному судіРозлучення при наявності спору про дітей, Розлучення з розподілом майна в УкраїніЯк розлучитися з чоловіком без його згоди.

Відповіді адвоката про отримання свідоцтва по рішенню суду

Відповіді адвоката про отримання свідоцтва з рішення суду

Хочу знову змінити прізвище після розлучення. Хто розв’язує це питання, суд або РАЦС? Які документи при цьому потрібні в паспортний стіл для зміни паспорта?

В такому випадку суд просити про це не слід. При реєстрації в органах РАЦС і оформленні свідоцтва про розлучення, в заяві в рядку «привласнити прізвище» необхідно вказати дівоче (дошлюбне) прізвище. Підставою для зміни прізвища буде особисте бажання.

Для отримання паспорта на нове прізвище буде потрібно стандартний набір документів:

  • паспорт;
  • свідоцтво про народження;
  • свідоцтво про розірвання шлюбу або ж рішення суду, яке набрало законної сили (як підставу для зміни документа).

Свідоцтва про народження дітей (якщо є неповнолітні діти та вписані в чинний паспорт).

Ми з дружиною розлучаємося через суд. Квартиру вже продали. На гроші від своєї частки хочу придбати нерухомість. Якщо я придбаю квартиру відразу після суду, чи буде це вважатися спільним майном і чи зможе вона відсудити частину нерухомості, що купується?

На підставі Сімейного Кодексу України момент розірвання шлюбу, а відповідно і припинення взаємних зобов’язань і прав, настає в день набрання рішенням суду законної сили. Тобто самого судового процесу для припинення майнових відносин мало.

У період для апеляційного оскарження рішення суду дружина може пред’явити позов про розподіл спільного майна і, якщо в договорі купівлі-продажу квартири буде стояти дата, що передує даті набрання рішенням суду в силу, то це майно підлягає розподілу.

Доцільніше почекати місяць після суду, отримати печатку на рішенні суду про набрання ним законної сили й вже після цього оформити покупку нерухомого майна. У цьому випадку наявність свідоцтва про розірвання шлюбу не має значення.

Висновок

Свідоцтво про розірвання шлюбу можна отримати тільки в органах РАГС. На підставі рішення суду свідоцтво видається в день звернення за умови, що пакет документів надано повністю.

Колишнє подружжя для отримання свідоцтва можуть звернутися в ЗАГС в будь-який зручний для них час і не обов’язково це робити спільно. Закон передбачає оформлення за допомогою довірених осіб.

Важливим моментом є те, що раніше видане свідоцтво про реєстрацію шлюбу не вилучається. На ньому ставиться штамп про анулювання, але краще його зберегти жінці, якщо вона брала прізвище майбутнього чоловіка при створенні сім’ї. Це спростить в майбутньому доведення зміни прізвища. У паспортах колишнього подружжя так само робиться відмітка про розірвання шлюбу.

Отримання свідоцтва не обмежена часовими рамками, але радиться придбати їм якомога раніше, бо цей документ будуть вимагати при оформленні візи, закордонні паспорти тощо.

Послуги адвоката по сімейним справам

Послуги адвоката по сімейним справам

  • Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи для отримання Свідоцтва про розірвання шлюбу за рішенням суду.
  • Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.
  • За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа з отримання Свідоцтва про розірвання шлюбу за рішенням суду буде вирішена більш професіонально та швидко.
  • Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу для отримання Свідоцтва про розірвання шлюбу за рішенням суду.

Зробить перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по отриманню Свідоцтва про розірвання шлюбу за рішенням суду, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримуєте відповіді на всі Ваші питання. Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!

Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття "Свідоцтво про розлучення за рішенням суду" на сайті rozluchennya-onlain.com.ua була корисною для Вас, ставте лайк цій статті. Переходьте на наш ютуб-канал, підписуйтесь і дивіться безкоштовні відео консультації наших юристів з питань, що цікавлять Вас, та нововведень законодавства у сфері сімейного права.

Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:

  1. Як пережити розлучення
  2. Заява про розлучення
  3. Документи для розлучення
  4. Як швидко розірвати шлюб
  5. Розірвання шлюбу в Україні
  6. Позовна заява про розірвання шлюбу
  7. Розлучення без присутності в суді
  8. Розлучення в РАЦСі без присутності подружжя
  9. Відмова від розірвання шлюбу
Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Розлучення онлайн