Позовна заява про поділ майна подружжя (квартири, будинку)

Позовна заява про поділ майна подружжя (квартири, будинку)

Позовна заява про поділ майна подружжя (квартири, будинку)

Серед широкого розмаїття документів, які надходять до суду з цивільних  та сімейних справ, одними з найпоширеніших є Позовна заява про поділ майна подружжя (квартири, будинку). Тому для Вас корисним буде ознайомлення на сайті «Розлучення онлайн» зі зразком, прикладом, шаблоном, формою документа: Позовної заяви про поділ майна подружжя (квартири, будинку).

До __________ суду
м._________
адреса:___________________
Позивач: ____________ (П.І.Б), паспорт

(серія та номер, ким виданий), ідентифікаційний код,

адреса:___________________, тел.:___________
Відповідач: ____________ (П.І.Б), паспорт

(серія та номер, ким виданий), ідентифікаційний код,

адреса:___________________, тел.:___________
Третя сторона: Приватне акціонерне товариство

«Державний ощадний банк України» (ПАТ «Ощадбанк»),

адреса:___________________

Позовна заява про поділ майна подружжя (квартири, будинку)

Я (ПІБ Позивача) та (ПІБ Відповідача), одружилися _______ року. Шлюб був зареєстрований ___________ РАЦС актовий запис № _____.
________ року відповідачем було придбано трикімнатну квартиру №__ в будинку №__ за адресою: ____________, загальна площа якої складає 69 кв.м., в тому числі житлової 40 кв.м., має підсобні приміщення: кухню, ванну, туалет, водопровід, центральне опалення, природний газ, та знаходиться на п’ятому поверсі дев’ятиповерхового панельного житлового будинку, за договором купівлі-продажу квартири ______ року, зареєстрованого за № ____, завіреним приватним нотаріусом _________________.
Після укладання договору купівлі-продажу відповідачем було укладено іпотечний договір № _______ з ПАТ «Державний ощадний банк України». Предметом іпотеки, що є забезпеченням вкладених у Кредитному договорі зобов’язань є нерухоме майно, яке стане власністю в майбутньому, а саме: квартира трикімнатна, що знаходиться за адресою: _____________.
Зобов’язання по сплаті здійснювалось відповідно до кредитного договору №______ від ________ року за спільні кошти подружжя, але оскільки усіма справами займався чоловік, квартира, та всі договори по іпотеці та виплаті кредиту було оформлено на його ім’я.
Станом на сьогодні вказаний кредитний договір виконано в повному обсязі спільним зусиллям сім’ї. Однак чоловік відмовився передавати мені у власність ½ частину вказаної квартири.
Згідно ст.60 Сімейного кодексу України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
Та ст. 61 Сімейного кодексу України, об’єктом права спільної сумісної власності подружжя може бути будь-яке майно, за винятком виключеного з цивільного обороту.
Відповідно до ст. 70 СК України у разі поділу майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
Згідно ст. 70 СК України майно, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі. Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення. Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, допускається лише за його згодою. Присудження одному з подружжя грошової компенсації можливе за умови попереднього внесення другим із подружжя відповідної грошової суми на депозитний рахунок суду.
Оскільки Відповідач відмовляється добровільно переоформити частину квартири на мене я змушена звернутися до суду.
Керуючись ст. 175, 177 ЦПК України, зазначаю, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 4, 175, 177 ЦПК України, ст.ст. 60-63,68 СК України, ст.ст. 368 ЦК України,

Прошу:

Здійснити поділ спільного майна подружжя.
Визнати за (ПІБ Позивача) право власності на ½ частину квартири № __ в будинку № __ за адресою: _____________________.
Визнати за (ПІБ Відповідача) право власності на ½ частину квартири № __ в будинку № __ за адресою: ___________________.
Додатки:
— квитанція про оплату судового збору.
— копія свідоцтва про шлюб;
— копія паспорта позивача;
— копія договору купівлі-продажу квартири від ______ р.;
— копія витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно;
— копія технічного паспорта;
— копія іпотечного договору №______;
— копія додаткової угоди №______;
— копія кредитного договору №______;
— копія висновку про оцінку.
Оригінали всіх доданих копій документів містяться у позивача та можуть бути надані до огляду в судовому засіданні.
01.07.20__                                               (підпис)

Наголошуємо, що в судах України існують зразки, приклади, шаблони Позовної заяви про поділ майна подружжя (квартири, будинку), які можуть відрізнятись за змістом між собою. Кожний зразок, документ може мати свої унікальні особливості, в залежності від конкретних обставин сімейних обставин. Для того, щоб Позовна заява про поділ майна подружжя (квартири, будинку) була складена юридичного грамотно та в суді цей документ не залишили без руху, ми рекомендуємо звертатися за допомогою до сімейного адвоката по розлученням онлайн який допоможе підготувати Позовну заяву про поділ майна подружжя (квартири, будинку) дистанційно.

Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Розлучення онлайн