Аліменти на дітей

Аліменти на дітей

Аліменти на дітей

Люди створюють сім’ю, в яких народжуються діти не для того, щоб коли-небудь розлучитися. На жаль, іноді це відбувається. Але зміни в стосунках батьків не повинні позначатися на дітях, адже турбота про неповнолітніх дітей і їх утримання є їх прямими обов’язками. У разі нехтування ними, настане момент, коли доведеться ознайомитися з таким поняттям, як аліменти.

Що таке аліменти

Аліменти на дитину: що це таке

Аліменти – кошти, які перераховуються батьками на утримання неповнолітньої дитини. Виплати проводяться як в добровільному, так і примусовому порядку відповідно до рішення суду. Вони не передбачають обов’язкового юридичного статусу подружжя. Тобто виділяти кошти на дитину доведеться в будь-якому випадку.

Розмір аліментів на дітей

Розмір аліментів на дітей

Величина суми, яку отримує дитина в якості матеріальної підтримки від не проживаючого з нею батька, залежить від загальної кількості дітей у платника, яким він повинен допомагати. Єдине обмеження полягає в тому, що за загальним правилом аліменти на дитину не можуть перевищувати 50% від доходів боржника.

На одну дитину

Аліменти на одну дитину

Сума, що виплачується на одну дитину, може бути обумовлена у відповідній угоді або в судовому рішенні. Аліменти на дитину у 2024 році рівні 25% від заробітку його батька, проте може мати місце і сплата аліментів у вигляді надання майна або нарахування твердої грошової суми.

На двох дітей

Стягнути аліменти на двох дітей

Аліменти на утримання двох дітей становлять третину від зарплатні чи іншого доходу боржника. Вони сплачуються до тих пір, поки дітям не виповниться 18 років (за винятком випадків непрацездатності після досягнення ними повноліття). Щоб змусити боржника платити, потрібно спробувати укласти угоду про аліменти. При неможливості зробити це, залишається лише шукати допомоги у суді.

На трьох

Подати на аліменти на трьох дітей

На трьох діток аліментні виплати присуджуються нечасто, проте такі ситуації трапляються. Як правило, вони вирішуються в судових органах, тому що не кожен боржник готовий добровільно витрачати значну частку свого доходу на аліменти на утримання всіх своїх нащадків, адже він (або вона) зобов’язаний перераховувати половину того, що заробляє на те, щоб забезпечувати їм гідне існування.

На чотирьох

Оформити документи на чотирьох дітей

Безумовно, в Україні рідкісна родина має трьох дітей. Ще більш рідкісні випадки, коли людина є батьком чотирьох і більше дітей. При цьому, за загальним правилом, аліменти на неповнолітніх дітей можуть мати граничний розмір, що не перевищує 50% від доходу платника. Відповідно до Закону України “Про виконавче провадження” граничний розмір виплат, що стягуються з зарплатні чи інших доходів не може перевищувати 70% їх величини. Дана сума рівномірно розподіляється між усіма чотирма (або більше) синами та доньками.

Способи нарахування аліментів

Способи нарахування аліментів

Сімейним кодексом України встановлено кілька способів, якими можуть нараховуватися аліменти на дитину у 2024 році. При цьому в кожному конкретному випадку може стягуватися як один, так і кілька видів аліментів:

  • У частках до заробітку і (або) іншому прибутку особи;
  • У твердій грошовій сумі певного розміру, що сплачується періодично;
  • В точно позначеній грошовій сумі, що сплачується одноразово;
  • Шляхом надання майна;
  • Іншими способами залежно від угоди.

Стягнення аліментів на дітей

Стягнення аліментів на дітей

Аліменти на дитину у 2024 році можуть стягуватися як в добровільному, так і примусовому порядку.

  1. Якщо виплати проводяться добровільно, сторони приймають рішення з цього приводу без участі третіх осіб;
  2. У разі вибору примусового варіанту, рішення з приводу аліментів на неповнолітніх дітей приймає суд.

Укладення угоди про сплату аліментів

Укладення угоди про сплату аліментів

Угода, яка встановлює аліменти на дитину, складається, підписується і завіряється у нотаріуса. Можна скласти її у юриста, але завіряти доведеться все одно у нотаріуса, інакше вона буде вважатися недійсною. В угоді повинні бути присутніми наступні пункти:

  • Розмір аліментів;
  • Спосіб їх виплати;
  • Порядок виплат.

Встановлення аліментів на дитину судом

Встановлення аліментів на дитину судом

Судовий розгляд з приводу аліментів на утримання дитини може проходити як в період шлюбу, так і після розлучення. Це можливо і в разі, якщо шлюб не був офіційно зареєстрованим, але дані про батька у свідоцтві про народження дитини вказані. Звернутися до судових органів можна в будь-який час незалежно від того, скільки часу пройшло з того моменту, коли з’являються юридичні права на отримання аліментів. Якщо будуть надані документальні докази про невиплату необхідних коштів за минулий період, суд може зобов’язати злісного неплатника зробити це.

Стягнути через суд аліменти на дитину можна в наказовому або позовному порядку. У першому випадку в суд подається заява про видачу судового наказу про стягнення аліментів. При подачі заяви, складеного за встановленою формою, до неї необхідно додати такі документи:

  1. Копія паспорта та ІПН заявника/боржника;
  2. Копію свідоцтва про укладення шлюбу;
  3. Копію або копії свідоцтва про народження всіх дітей;
  4. Довідку з місця роботи громадянина, зобов’язаного сплачувати аліменти (за наявності);
  5. Копію заяви в 3-х примірниках (для суду, відповідача та третьої сторони);
  6. Довідку про склад сім’ї (виписку з будинкової книги) за місцем мешкання дитини.

Розгляд даної заяви відбувається у спрощеному порядку, без виклику сторін до суду. Виноситься судовий наказ, який набирає чинності через 10 днів з моменту свого видання за умови відсутності заперечень у боржника. Якщо ж майбутній платник аліментів висловить свою письмову  незгоду з винесеним рішенням, то воно буде скасовано. В цьому випадку, для стягнення аліментів на дитину необхідно буде знову звертатися до суду, але вже з відповідною позовною заявою.

Якщо дохід платника нестабільний, або відсутня постійна заробітна плата, суд може призначити аліменти на утримання дитини у твердій грошовій сумі. Законодавчо мінімальний розмір аліментів становить 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Отримання аліментів

Отримання аліментів

Після винесення судовим органом рішення, необхідно отримати виконавчий лист. Якщо ж на руках є судовий наказ, що вступив в законну силу, то виплати будуть проводитися безпосередньо на підставі нього. Обов’язок утримання аліментів на неповнолітніх дітей покладається на керівництво тієї компанії або підприємства, де здійснює трудову діяльність громадянин, який зобов’язаний їх виплачувати.

Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:

  1. Аліменти з батька
  2. Аліменти з матері дитини
  3. Аліменти батькові
  4. Аліменти на утримання матері дитини
  5. Аліменти на батьків з дітей
  6. Аліменти від держави
  7. Аліменти на дітей
  8. Аліменти на одну дитину
  9. Аліменти на двох дітей
  10. Аліменти на трьох дітей
Рейтинг
( Поки що оцінок немає )
Розлучення онлайн