Угода батьків про місце проживання дитини
Розірвання шлюбу між подружжям, які мають спільних дітей (в тому числі усиновлених), які не досягли повноліття, відбувається в судовому порядку. Судом крім припинення шлюбних відносин між чоловіком і дружиною розглядається ряд питань про дотримання законних прав та інтересів неповнолітніх в результаті розпаду сім’ї.
Оскільки сімейне життя – тема суто особиста, законодавство України передбачило можливість батьків визначити самостійно, з ким залишиться проживати чадо після розлучення, шляхом укладення Угоди про місце проживання дитини. Вона може бути як самостійним документом, так і включено до складу більш великої угоди про дітей, що містить більш широке коло питань – у тому числі про аліментні виплати, умови спілкування, виховання тощо.
У разі відсутності між батьками домовленості про місце проживання дітей, дане питання вирішується суддею з урахуванням інтересів кожної зі сторін у ході судового процесу.
Плюси складання такого документа:
- відсутність впливу суду на рішення батьків про місце проживання їх дитини (тобто спільна домовленість без залучення третьої сторони в особі суду);
- істотно підвищується швидкість розгляду шлюборозлучної справи;
- відсутність конфліктної ситуації позначається сприятливо з точки зору емоційного впливу на психіку сина / дочки.
Вимоги до складання угоди про місце проживання дитини
- 1. Умови складання:
- обопільність (взаємна згода батька і матері без примусу);
- письмова довільна форма (чітких вимог до написання законом не передбачено).
2. Нотаріальне посвідчення не передбачено в обов’язковому порядку (що дозволить уникнути додаткових витрат), однак воно може послужити додатковою гарантією, якщо в процесі одна зі сторін раптово змінить своє рішення або заявить про непричетність до складання документа.
3. Спосіб передачі суду:
- письмово (в позовній заяві вказуєте на наявність наявної Угоди та прикладаєте її до решти документів) – наприклад, «З питання, що стосується подальшого проживання спільну дитину додається Угода на х аркушах»;
- усно (безпосередньо в судовому процесі заявляєте клопотання про розгляд Угоди) – наприклад, коли суддя дає Вам слово в судовому процесі, можна заявити наступне «Прошу суд прийняти до розгляду складену обопільно з чоловіком / дружиною Угоду про проживання дитини».
Якщо у вашій родині кілька дітей, то доведеться написати окрему Угоду по кожному з них, щоб у разі виникнення питань за певною дитиною вносити зміни або доповнення в конкретний окремий документ, не торкаючись інших нащадків.
Вимоги до змісту угоди про місце проживання дитини
Головне питання, яке вирішується в такому двосторонньому документі, – це з ким із подружжя і де буде проживати їх загальне чадо після розлучення. Але передбачена довільна форма документа все ж має певні вимоги до змісту:
- Найменування («Угода про місце проживання неповнолітнього сина / дочки П.І.Б., дата народження» – наприклад, «Угода про місце проживання неповнолітнього Барсукова Івана Олексійовича»).
- П.І.Б., рік народження, паспортні дані, адреси реєстрації батьків.
- Відображення особливо значущих умов (поточне місце проживання дитини, і головне – з ким із батьків і за якою адресою він буде проживати після розлучення).
- Позначення суду, в якому розглядається справа, підписи обох сторін з розшифровками.
Слід знати
Коли в Угоді зачіпаються інші питання (порядок виплати аліментів, умови спілкування / виховання, навчання, лікування загального чада) документ слід назвати узагальнено у вигляді «Угода про дітей», без конкретизації в назві якого-небудь пункту.
Розв’язання питання про місце проживання дитини на «розсуд суду»
Якщо підготовлений договір порушує інтереси дитини, то тоді:
- він не береться до уваги судом;
- суддя самостійно визначає місце проживання неповнолітнього.
приклад
Батько і Мати при шлюборозлучному процесі склали угоду про місце проживання дитини з матір’ю за її місцем проживання, однак при з’ясуванні причин розлучення судом встановлено, що батько подав позов через пристрасть Матері до алкоголю, її регулярних зрад, рідкісного присутності вдома.
В такому випадку суд не візьме до уваги вищезазначену Угоду, так як в подальшому воно може суперечити доцільності залишення малюка з Матір’ю.
Поділ дітей при розлученні
Як правило, суди залишають проживати дітей разом з матір’ю. Однак є сімейні пари, які прийнятно дивляться на поділ синів / дочок по різних будинках після розлучення (наприклад, дочка залишається з матір’ю, а син – з Батьком).
Звичайно, з точки зору гуманності поділ кровних братів / сестер неприйнятно, але якщо батьки в суді підкріплять таке рішення доказами й урахуванням думки дітей – суд буде на їхньому боці.
Поділ дітей можливо тільки при наявності відповідної Угоди з урахуванням інтересів дітей та їх думки при досягненні віку 10 років.
Послуги адвоката по сімейним справам
Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи по оформленню Угоди батьків про місце проживання дитини.
Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.
За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа по оформленню Угоди батьків про місце проживання дитини буде вирішена більш професіонально та швидко.
Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професіональну юридичну допомогу по оформленню Угоди батьків про місце проживання дитини.
Наш багаторічний досвід в юридичній сфері є гарантією Вашого успіху – це те, що потрібно Вам зараз для вирішення питання по оформленню Угоди батьків про місце проживання дитини.
Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!
Зробить перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по оформленню Угоди батьків про місце проживання дитини, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримуєте відповіді на всі Ваші питання.
Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:
- Поділ квартири при наявності дітей під час розлучення
- Діти під час поділу майна при розлученні
- Мирова угода про дітей при розлученні через суд
- Про аліменти на утримання дітей
- Про порядок спілкування з дитиною
- Угода про дітей при розлученні
- Документи для розлучення з дітьми
- Розлучення з дітьми без згоди чоловіка
- Розлучення за спільною згодою з дітьми