Розлучення в РАЦСі без присутності подружжя
Згідно Сімейного кодексту України процедура державної реєстрації розірвання шлюбу в органах ДРАЦС за вищезгаданим обставинам здійснюється відповідно до вимог Правил державної реєстрації актів цивільного стану.
Порядок здійснення розлучення здійснюється полягає в наступному:
- Подача відповідної заяви чоловіком, бажаючим розірвати шлюб в орган РАЦС за місцем свого проживання або за місцем реєстрації шлюбу. При цьому така заява має затверджену законом форму.
- Сплата держмита відповідно до вимог.
- Пред’явлення додаткових документів. До таких документів належать – документи, які посвідчують особу заявника (тобто мова йде про паспорт), свідоцтво про шлюб, рішення суду про визнання особи безвісно відсутньою чи недієздатною.
Після подання до органу РАЦС вищеназваних документів, його співробітником призначається дата розлучення. При цьому, розлучення може бути здійснений не раніше ніж після закінчення одного місяця з дня подачі заяви та тільки в присутності сторін (заявника).
При отриманні відповідної заяви працівник органу РАЦС інформує про нього і про дату розлучення в триденний строк шляхом направлення повідомлення наступних осіб (в залежності від підстави):
- опікуна (орган опіки та піклування) недієздатного чоловіка;
- керуючого майном безвісно відсутнього.
У визначену дату реєстратор здійснює розірвання шлюбу і видає свідоцтво про розірвання шлюбу. Крім цього він також повертає свідоцтво про шлюб з відповідною відміткою (якщо воно є).
Розірвання шлюбу без присутності чоловіка в суді
Хочу розлучитися з чоловіком. Згоди він мені не дає, однак визнаний недієздатним, я його опікун. Чи потрібно оформляти розірвання шлюбу в судовому порядку?
У Вашому випадку відповідно до СК України можливе розірвання шлюбу в органах РАЦС, однак, якщо Ви будете бути та заявником і опікуном, то може виникнути конфлікт інтересів. У зв’язку з цим інтереси Вашого чоловіка повинні представляти органи опіки та піклування.
Розлучення без участі подружжя через суд
На закінчення розглянутого питання про можливість розірвання шлюбу без участі одного з подружжя хотілося б звернути увагу на наступні моменти:
- Перелік підстав для здійснення такого шлюборозлучного процесу є вичерпним.
- Заявник повинен мати у своєму розпорядженні необхідними додатковими документами, отриманими в установленому порядку, для підтвердження обставин, що стосуються «долі» коштів другої половини.
- Обов’язковість сплати держмита за вчинення реєстраційних дій.
Послуги адвоката по сімейним справам
Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи по розлученню в РАЦС без присутності подружжя.
Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.
За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа з розлучення в РАЦСі без присутності подружжя буде вирішена більш професіонально та швидко.
Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу з розлучення в РАЦСі без присутності подружжя.
Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!
Зробіть перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по розлученню в РАГСі без присутності подружжя, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримаєте відповіді на всі Ваші питання.
Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:
- Рішення суду про розлучення
- Розлучення з недієздатним чоловіком
- Розлучення після смерті чоловіка
- Момент припинення шлюбу при розлученні
- Зміна прізвища при розлученні
- Заміна паспорта після розлучення
- Розлучення з засудженим
- Заміна документів при зміні прізвища після розлучення
- Реєстрація розірвання шлюбу