Розлучення без присутності в суді
Не всякий шлюборозлучний процес вимагає присутності обох подружжя. Іноді навіть подружжя можуть бути відсутніми на ньому. Якщо перед вами стоїть проблема розірвання сімейного союзу, але ви не можете або не хочете брати участь в офіційній процедурі, то можна скористатися можливістю одностороннього розірвання шлюбу.
Розірвання шлюбу без присутності чоловіка через суд
Припинення шлюбу можливо без присутності однієї зі сторін у таких випадках.
1. Якщо людина фізично не може бути присутнім в суді.
2. Якщо людина не згодна на розлучення і своєю відсутністю висловлює таку незгоду.
3. Якщо людина визнана судом недієздатною або відсутньою безвісті.
Крім того, можливі варіанти, коли особа не тільки фізично не може брати участь в шлюборозлучному процесі, але і проти нього як такого. В цьому випадку для розлучення потрібно звернення до суду.
Якщо одна зі сторін не може бути присутньою при розірванні шлюбу, то вона повинна:
- Уповноважити довірену особу на представлення власних інтересів в рамках шлюборозлучного процесу (для розлучення з участю представника виписується довіреність).
Суддя повинене буде визнати шлюб припиненим в присутності хоча б однієї зі сторін, що виражають обопільну згоду на офіційне розставання. Якщо ж на розставанні наполягає тільки одна зі сторін, то справа може бути дозволено виключно в рамках судового розгляду.
Документи для розлучення без присутності через суд
Для того, щоб стало можливим розлучення без участі однієї зі сторін, потрібно зібрати наступні документи:
- заяву;
- свідоцтво про шлюб;
- свідоцтво про народження кожного з дітей;
- документи, які підтверджують майнові претензії (за наявності);
- копії документів, що засвідчують особу заявника.
Процедура розірвання шлюбу в суді без присутності
Головною особливістю є те, що розірвання шлюбу протягом вагітності друини, та протягом року з дня народження дитини неможливе.
У суді часто застосовують процедуру заочного розгляду справи, тобто розглядають його без присутності відповідача (який не бажає розривати союз або нездатний бути присутнім на процесі). Особливості даної процедури наступні.
- Суддя належним чином ставить відповідача до відома про те, що намічається шлюборозлучний процес, який стосується його інтересів, повідомляючи час і місце проведення слухання
- Відповідач повинен повідомити про неможливість бути на засіданні та попросити відкласти слухання або розглянути справу без нього, але якщо відповідач цим правом не скористався, то суддя вирішує справу заочно, виносячи заочне рішення.
- Відповідачу дається право протягом 30 днів після вручення копії рішення оскаржити його, але якщо і на знову назначеному засіданні він не з’явиться, то друге заочне рішення оскаржити він вже не зможе.
Якщо відповідач тричі не з’явиться до суду без поважних причин, то рішення суду буде прийнято без його присутності.
Розлучення без присутності дружини в суді
Таким чином, можна оформити розлучення навіть без присутності чоловіка або дружини. В органах РАЦС це можна зробити тільки якщо інший член подружжя визнаний судом безвісно відсутнім або недієздатним. Через судовий орган така процедура можлива, коли немає спільної згоди або хтось із подружжя не йде на розірвання шлюбу взагалі.
Послуги адвоката по сімейним справам
Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи по розірванню шлюбу без присутності подружжя.
Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.
За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа з розірвання шлюбу без присутності подружжя буде вирішена більш професіонально та швидко.
Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу з розірвання шлюбу без присутності подружжя.
Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!
Зробіть перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по розірванню шлюбу без присутності подружжя, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримаєте відповіді на всі Ваші питання.
Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:
- Рішення суду про розлучення
- Розлучення з недієздатним чоловіком
- Розлучення після смерті чоловіка
- Момент припинення шлюбу при розлученні
- Заміна паспорта після розлучення
- Строк для примирення подружжя
- Розлучення з засудженим
- Заміна документів при зміні прізвища після розлучення
- Реєстрація розірвання шлюбу