Держмито на розлучення через РАЦС
Розлучення в органах РАЦС відбувається за спільною згодою подружжя, якщо у них немає неповнолітніх дітей. Для розірвання шлюбу, парі необхідно звернутися в РАЦС за місцем проживання, скласти заяву про бажання припинити шлюб, надати свої паспорти і свідоцтво про реєстрацію шлюбу, а також квитанцію про сплату держмита в розмірі 0,5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Мито необхідне для отримання свідоцтва про розірвання шлюбу – основного іменного документа, що підтверджує факт розлучення. Квитанція на оплату видається співробітником органу ДРАЦС, оплатити її потрібно в день подачі заяви. Саме свідоцтво буде видано через місяць.
Інший розмір державного мита передбачено при розірванні шлюбу в органах РАЦС в односторонньому порядку. Сімейний кодекс України дозволяє розлучитися в РАЦСі без присутності другого з подружжя, якщо:
- він визнаний недієздатним;
- визнаний зниклим безвісти.
Також додатково оплачується зміна або повернення прізвища.
Судовий збір за розірвання шлюбу через суд
Розірвання шлюбу в суді, згідно Сімейного кодексу України відбувається, якщо у пари є спільні діти, які не досягли повноліття, або один з подружжя противиться розлучення. У таких випадках ініціатор припинення шлюбу повинен звернутися до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу.
- Судовий збір за подачу позовної заяви оплачується тільки позивачем. Якщо ж під час судового провадження подружжя змінили рішення і скасували розлучення, сплачена сума не повертається.
Сума судового збору при поділі майна подружжя
Якщо разом з процесом розлучення розглядається питання про розподіл майна, дружині, яка виступає позивачем, також доведеться судовий збір за розділ майна, обумовлений ціною позову.
Ціна позову залежить від загальної вартості діленого майна і визначається позивачем самостійно. Якщо зазначена в заяві сума явно не відповідає вартості майна, ціна позову визначається суддею самостійно при прийнятті заяви.
Судовий збір, який повинен сплатити чоловік, який виступає ініціатором розділу спільно нажитого майна, безпосередньо залежить від зазначеної ціни позову. Порядок розрахунку розміру судового збору встановлений Законом України “Про судовий збір”.
Як сплатити судовий збір за розлучення
Сплатити судовий збір можна готівкою або безготівковими коштами (в тому числі онлайн за допомогою інтернет-програм, наприклад, Приват 24). Для цього необхідно отримати квитанцію, що містить реквізити на оплату судового збору.
Після отримання квитанції оплатити «податок на розлучення» можна в касі банку або за допомогою терміналу самообслуговування. Ще один сучасний спосіб оплати судового збору – інтернет-банкінг. Він дозволяє зробити переказ в будь-якому місці.
Як сплатити держмито через Ощадбанк онлайн
Для того, щоб сплатити мито за розірвання шлюбу через Ощадбанк онлайн, необхідно увійти в систему під своїм логіном і паролем. Потім вибрати пункт меню «Платежі та перекази» і здійснити пошук потрібного одержувача по ІПН. Дізнатися необхідні реквізити можна на сайті органу ДРАЦС або з виданої квитанції.
Пошук одержувача платежу по ІПН в Ощадбанк Онлайн
Далі необхідно внести в електронну квитанцію дані. Деякі поля заповняться автоматично, платнику потрібно внести інформацію про:
- рахунок, з якого буде списана сума;
- ПІБ платника держмита;
- призначення платежу («За державну реєстрацію розірвання шлюбу, включаючи видачу свідоцтв»);
- паспортних даних платника;
- сумі платежу.
Після того, як всі поля квитанції будуть заповнені, держмито можна оплатити. З обраного рахунку спишеться зазначена сума. Чек, що підтверджує оплату, необхідно роздрукувати і надати до відділу ДРАЦС.
Послуги адвоката по сімейним справам
Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи для сплати Судового збору за розірвання шлюбу.
Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.
За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа по сплати Судового збору за розірвання шлюбу буде вирішена більш професіонально та швидко.
Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу для сплати Судового збору за розірвання шлюбу.
Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!
Зробіть перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримаєте відповіді на всі Ваші питання.
Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:
- Свідоцтво про розлучення за рішенням суду
- Розлучення з іноземцем на території України
- Розлучення з іноземцем без його присутності
- Підстави для визнання шлюбу недійсним
- Розлучення з іноземцем
- Шлюб з неповнолітніми
- Закони про розлучення
- Про акти громадянського стану при розлученні
- Сімейний кодекс про розлучення