Довідка про шлюбну спроможність

Що таке довідка про шлюбну спроможність

Довідка про шлюбну спроможність являє собою нотаріально завірений документ, який був оформлений не пізніше 6-місячного терміну, в якому особа декларує під присягою свій сімейний стан. При цьому формулювання повинне мати однозначний характер: наприклад, «не був одружений» або «не виходила заміж», «вдівець (вдова)», «розлучений (розлучена)». Формулювання типу: «шлюб не був зареєстрований» або «в зареєстрованому згідно з чинним законодавством шлюбі не перебуває» – не однозначні і не дозволяють встановити точний сімейний стан особи.

Залежно від конкретної ситуації передбачено 3 види такої заяви, що підтверджують одне з наступних:

 • відсутність шлюбу через його розірвання;
 • відсутність шлюбу через те, що він ніколи не укладався;
 • заявник – вдівець або ж вдова.
Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю, у цій статті я розповім вам про довідку про шлюбну спроможність. Обов’язково читайте статтю на сайті rozluchennya-onlain.com.ua «Довідка про шлюбну спроможність» до кінця та дізнаєтеся багато цікавого відносно того, що таке довідка про шлюбну спроможність, для чого необхідна довідка про шлюбну спроможність, порядок отримання довідки про шлюбну спроможність, документи для отримання довідки про шлюбну спроможність, де брати довідку шлюбну спроможність.

Для чого необхідна довідка про шлюбну спроможність

Свідоцтво про сімейний стан, як правило, потрібно людям, завдання яких одружитися за кордоном з іноземним громадянином. Даний документ є необхідним для того, щоб ваш шлюб зареєстрували, оскільки цей папір підтверджує те, що у людини немає шлюбного зобов’язання в іншій державі. Без нього шлюб за кордоном неможливий. Також така довідка може знадобитися при операціях з нерухомістю та при придбанні права власності на частку в акціонерному товаристві.

Яка юридична послуга для Вас є актуальною?
Поради та консультації
0%
Оформлення документів
0%
Представництво в органах
100%
Контроль строків
0%
Отримання довідки про шлюбну спроможність
0%
Voted: 2
 • Порядок отримання довідки про шлюбну спроможність Отримання довідки про шлюбну спроможність через адвоката може бути зручним в тому випадку, якщо у вас є конкретні правові питання або якщо вам потрібна професійна підтримка в цьому процесі. Нижче подано загальний порядок дій:
 • Консультація: Проведіть консультацію з адвокатом. Під час зустрічі обговоріть ваші потреби та поставте всі необхідні питання. Адвокат надасть поради та пояснення щодо процедур та документації.
 • Підготовка документів: Якщо вам потрібно отримати довідки про шлюбну спроможність, адвокат може допомогти вам зі збором і підготовкою необхідних документів. Це може включати особисті документи, свідоцтва про подружжя чи розірвання шлюбу та інші відповідні документи.
 • Подання заяви: Адвокат може подати заяву на отримання довідки від імені клієнта до відповідного органу чи реєстратора.
 • Взаємодія з органами: Адвокат взаємодіє з відповідними органами чи цивільним реєстратором, щоб забезпечити ефективне та швидке розв’язання питання отримання довідки.
 • Розв’язання юридичних питань: Якщо виникають будь-які юридичні питання чи складнощі під час процесу, адвокат надає правову підтримку та розв’язує їх.
 • Отримання довідки: Після розв’язання всіх питань адвокат отримує довідки про шлюбну спроможність та передає її клієнту.
 • Оплата послуг адвоката: Оплатіть вартість послуг адвоката за надання правової допомоги та отримання довідки.

Важливо взяти до уваги, що вартість послуг адвоката може варіюватися, і перед початком роботи з адвокатом слід обговорити вартість та умови оплати.

Документи для отримання довідки про шлюбну спроможність онлайн

Документи, необхідні для отримання довідки про шлюбну спроможність, можуть варіюватися в залежності від законодавства вашої країни або регіону. Однак основні документи, які часто вимагаються, включають:

 • Паспорт: Копія основних сторінок вашого паспорта, включаючи особисті дані та фотографію.
 • Свідоцтво про народження: Копія свідоцтва про народження для підтвердження особистих даних та ідентифікації.
 • Свідоцтво про шлюб або розірвання шлюбу: Якщо ви перебували в шлюбі, може знадобитися копія свідоцтва про шлюб або рішення про розірвання шлюбу.
 • Документи про зміну імені (за наявності): Якщо у вас коли-небудь були зміни імені (наприклад, через шлюб чи інші обставини), подайте документи, які це підтверджують.
 • Довідка про реєстрацію місця проживання: Копія довідки про реєстрацію місця проживання або іншого документа, який підтверджує ваше місце проживання.
 • Документи, пов’язані зі смертю партнера (за наявності): Якщо ви вдова або вдівець, може знадобитися копія свідоцтва про смерть вашого партнера.
 • Інші документи за необхідності: Залежно від конкретних обставин, можуть знадобитися додаткові документи. Наприклад, у разі наявності дітей, може бути важливо представити їхні свідоцтва про народження.

Важливо звернутися до адвоката для отримання конкретних вимог та інструкцій щодо отримання довідки про шлюбну спроможність

Де брати довідку шлюбну спроможність онлайн

У зв’язку з відсутністю єдиної архівної бази органів РАЦС та змінами в законодавстві муніципальні органи більше не можуть перевіряти сімейний стан жителів. Сформувалися такі обставини, коли будь-який з обласних органів РАЦС може подивитися, чи є актовий запис тільки в своїй архівної базі області. У зв’язку з цим не є можливим точно підтвердити чи була людина в шлюбі чи ні. Тому з 2007 видача таких довідок органами РАЦС завершена.

На теперішній день на законодавчому рівні існує тільки один документ, який свідчить про сімейний стан – нотаріальна заява про сімейний стан. Отримати довідку про сімейний стан можливо у будь-якого нотаріуса. У нотаріуса зазвичай в наявності завжди є 3 види бланків, і клієнтові залишається тільки зробити вибір в сторону того варіанту, який відповідає його нинішньому сімейному стану. На самих бланках обов’язково нанесені водяні знаки та голограма – підтвердження автентичності документа. Вартість довідки про сімейний стан необхідно уточнювати у нотаріуса.

Ми допоможемо отримати Вам довідку про сімейний стан, довідку про шлюбну спроможність, довідку про відсутність шлюбу по всій Україні, а саме в таких містах: Запоріжжя, Дніпро, Львів, Київ, Хмельницький, Вінниця, Ужгород, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Житомир, Чернівці, Черкаси, Полтава, Суми, Рівне.

Питання адвокату з розлучень
Які документи зазвичай потрібні для отримання довідки про шлюбну спроможність?
Які обставини можуть призвести до недійсності шлюбу через відсутність шлюбної спроможності?
Чи існують правові обмеження для людей, які мають обмеженість у здатності укладати шлюб?
Як вироки суду щодо недійсності шлюбу впливають на довідку про шлюбну спроможність?
Сімейний адвокат
Скрябіна Дар'я Сергіївна
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Довідка про шлюбну спроможність» була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове для себе з приводу того як отримати і для чого потрібна довідка шлюбну спроможність, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Розлучення онлайн