Порядок і способи поділу майна

Порядок і способи поділу майна

Порядок і способи поділу майна

Те, що нажито подружжям спільно в період шлюбу, може бути розділене між ними в певному порядку і різними способами. Причому не завжди такий поділ проводиться в рамках розлучення, адже бувають випадки, коли спільну власність необхідно поділити й в шлюбі.

Поділ майна при розлученні

Порядок поділу майна при розлученні

При розлученні майно може бути розмежовано за добровільною згодою або через суд. За замовчуванням використовується правило рівності часток чоловіка і дружини. Під час поділу речей потрібно суворо дотримуватися вимог законодавства, що встановлюють перелік того, що ділити можна, а що – не можна. Розглянемо, в яких випадках, і якими методами можна поділити спільно нажите майно.

Також корисною інформацією на сайті “Розлучення онлайн” сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас може бути: поділ майна подружжя, сімейний кодекс про розподіл майна, правовий режим майна подружжя, спільне і особисте майно подружжя, поділ спільного майна подружжя, поділ майна в період шлюбу, поділ майна в цивільному шлюбі, поділ різних видів майна, поділ житла при розлученні.

В яких випадках може бути поділене нажите майно:

Способи поділу спільного майна в шлюбі

Українське законодавство надає чоловікові та дружині право визначати долю того, що куплено в період шлюбних відносин, до, після і під час шлюбу. Як до укладання шлюбних відносин, так і під час шлюбу подружжя може домовитися про те, що буде належати кожному з них. Причому предметом договору може бути не тільки вже наявні речі, а й те, що, можливо, буде придбано в майбутньому.

Також можна встановити спосіб розмежування прав на спільну власність на випадок припинення шлюбних відносин, щоб заздалегідь розв’язувати найскладніше питання, що робить процес розлучення вкрай неприємним.

У шлюбі розмежування майна може бути зроблено за допомогою угоди, шлюбного договору або за допомогою звернення до суду.

Після розлучення

Як поділити майно подружжя після розлучення

Після розлучення можуть бути доступні такі методи як укладення угоди та звернення до суду для вирішення окремих питань розмежування прав на те чи інше матеріальне благо. До шлюбного договору вдаватися вже пізно.

На вимогу кредитора

Поділити спільну власність на вимогу кредитора

Під час шлюбу може виникнути необхідність в поділі майна ще й тоді, коли ця вимога пред’являється кредиторами одного з подружжя для того, щоб мати можливість звернути стягнення на його частку в спільному майні за такими правилами:

  1. Зобов’язання колишнього подружжя діляться пропорційно до їхніх часток у власності, якщо вони були співпозичальниками по кредиту або були позичальником і поручителем.
  2. Особисті кредитні зобов’язання чоловіка або дружини повинні бути виконані ними самостійно і коштом свого особистого майна, але при його недостатності стягнення може бути звернено на долю чоловіка-боржника у спільній власності.
  3. Якщо боржником за кредитним зобов’язанням виступає тільки один з подружжя, також застосовується правило пропорційності, якщо отримані за кредитом блага або кошти були використані спільно і для сім’ї.

Шлюбний договір

Шлюбний договір

Шлюбний договір є одним з варіантів розмежування спільно нажитого або того, що буде придбано в майбутньому. Проте, в українському суспільстві даний спосіб не користується особливою популярністю.

Шлюбний договір повинен укладатися в письмовій формі та бути посвідченим у нотаріуса. У ньому сторони можуть встановлювати будь-який режим власності (частковий, спільний або подільний).

Угода

Угода

Угода про поділ спільно нажитого може бути складена в так званій простій письмовій формі (тобто без посвідчення нотаріусом) і скріплена підписами сторін і є найбільш доступним способом розмежування майнових прав. Проте, закон не забороняє нотаріально засвідчувати такий документ, якщо в цьому є необхідність.

Через суд

Через суд

Розділ спільно нажитого майна, так само як і визначення часток у праві власності, проводиться через суд, якщо між подружжям є суперечка, або якщо необхідно звернути стягнення на частку одного з них. На вимогу сторін суду визначає, що саме має бути передано кожної зі сторін. Суд має право відступати від принципу рівності часток при винесенні рішення.

Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:

  1. Поділ майна подружжя
  2. Сімейний кодекс про розподіл майна
  3. Правовий режим майна подружжя
  4. Спільне та особисте майно подружжя
  5. Поділ спільного майна подружжя
  6. Поділ майна в період шлюбу
  7. Поділ майна в цивільному шлюбі
  8. Поділ різних видів майна
  9. Поділ житла при розлученні
Рейтинг
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Розлучення онлайн