Оспорювання батьківства онлайн

Оспорювання батьківства онлайн

 Оспорювання батьківства онлайнОспорювання батьківства в Україні в 2021 році

Заперечування батьківства онлайн в Україні 2024

Права й обов’язки батьків і матерів в нашій країні визначає Сімейний кодекс України. Однак зустрічаються додаткові обставини, що змушують батька засумніватися в кровній спорідненості з малюком і з’ясовувати це питання в суді. Як же відбувається оспорювання батьківства в Україні?

Якщо чоловік не вважає себе батьком дитини, у нього є всі законні права довести це

Як заперечити батьківство онлайн?

Якщо чоловік не вважає себе батьком дитини, у нього є всі законні права довести це

Коли у чоловіка є сумніви з приводу власного батьківства, у нього є законне право доводити свої підозри. За спільною згодою батьків можна зробити генетичну експертизу, встановивши / спростувавши кровну спорідненість між батьком і дитиною. Якщо згоди сторін немає, засумнівавшись тато має право заперечити батьківство в судовому порядку.

Чому не варто оспорювати батьківство «для галочки»

Чи варто оспорювати батьківство онлайн «для галочки»?

Деякі вважають, що оспорювання батьківства – це свого роду помста жінці, і відправляються в суд, щоб заподіяти моральні страждання іншій стороні. У таких випадках, рекомендують юристи, слід враховувати не тільки законодавчі, а й моральні норми.

Як встановлюють батьківство

Оспорювання та встановлення батьківства: порядок

Батьківство в Україні встановлюють такими способами:

  • В добровільному порядку, за заявою до органів ЗАГС, якщо згодні обоє з батьків. Це діє для осіб, що живуть в цивільному шлюбі, адже ті, хто на момент народження малюка перебувають в офіційному, вважаються батьками за замовчуванням. Це можна зробити і якщо мама дитини одружена з іншим чоловіком, але бажає зареєструвати його на справжнього біологічного батька при спільній з ним згоді;
  • через суд, якщо між батьками є суперечка.

Для чого звертаються до суду

Подати заяву на заперечення батьківства в суд онлайн

Чоловік, що не вважає себе батьком, може оспорювати батьківство в суді – подається позов щодо виключення його з актового запису про народження дитини. Звичайні підстави таких дій – небажання брати активну участь в житті дитини, захист від можливих претензій щодо забезпечення малюка.

Не має права оспорювати батьківство:

  • людина, записана батьком, якщо в момент реєстрації він знав, що таким не є;
  • чоловік, який погодився на застосування допоміжної репродуктивної технології.

Позов про оспорювання батьківства можна подавати лише після народження дитини й до моменту, поки та не стане повнолітньою. У разі смерті дитини такий позов пред’явити неможливо.

Як проходить процедура оспорювання батьківства

Як проходить процедура оспорювання батьківства

Щоб оскаржити факт батьківства в суді, можуть знадобитися:

  • результати експертиз (судово-медична, біологічна, генетична). Якщо особа, якій призначена експертиза, її уникає, факт, для якого вона призначена, може визнати або відхилити суд – з огляду на те, хто зі сторін ухиляється, яке значення це має;
  • показання свідків (сусіди можуть підтвердити, що пара довго не проживала разом);
  • речові докази (наприклад, квитки, відрядні листи, щоб підтвердити тривалу відсутність в період, коли дружина завагітніла; докази невірності, такі як фото).

Позов до суду і відповідь опонентів

Позов до суду і відповідь опонентів

Зібравши документи і склавши позов, слід бути присутнім на всіх засіданнях. Опоненти можуть уявити протилежні результати експертизи, а суд – вимагати проведення повторної експертизи. В такому випадку має сенс клопотання про комплексний аналіз (одночасний забір біоматеріалу дитини й обох потенційних батьків).

Рейтинг
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Розлучення онлайн