Угода про розподіл майна

Угода про розподіл майна

Угода про розподіл майна

Кращим способом визначення того, як буде розмежовуватись право на те чи інше майно після розлучення, є висновок подружжя про складення угоди про розподіл майна. Причому розглянутий вид договору можна укладати в будь-який час, і в цьому полягає його незаперечна перевага. Досягнення домовленості з даного питання може мати місце і під час шлюбного союзу, і після розлучення.

Для укладення такої  угоди цілком достатньо чітко і зрозуміло викласти в письмовому вигляді суть розподілу власності (так, щоб, в разі необхідності, суду були зрозумілі наміри сторін) і скріпити його підписом із зазначенням дати підписання. З цього моменту угода про розподіл майна набирає чинності.

Пам’ятайте, що строк позовної давності за цивільним законодавством дорівнює трьом рокам, а тому після розлучення бажано укласти договір про розподіл власності в цей часовий проміжок. Це важливо тому, що у разі виникнення розбіжностей, у кожної зі сторін повинна бути можливість звернутися в судові органи за вирішенням спору, а зробити це можна тільки протягом трьох років після офіційного припинення сімейних відносин.

Враховуйте, що описуваний тип договору (угоди) не може бути замінений квитанціями, чеками, розписками та іншими документами, з яких неможливо визначити справжню волю сторін.

При виникненні бажання скласти подібну угоду про поділ майна, слід звернутися до сімейного адвоката, який надасть допомогу у належному складанні документа.

Чи треба звертатися до нотаріуса для посвідчення угоди

Згода на поділ майна подружжя: послуги нотаріуса

Іноді для більшої впевненості в юридичній силі угоду про поділ спільно нажитого може бути посвідчена нотаріусом. Однак для того, щоб цей документ був визнаний дійсним, закон не вимагає обов’язкового нотаріального посвідчення.

Фахівці, тим часом радять у всіх випадках поділу майна звертатися до нотаріуса, щоб уникнути серйозних проблем в разі виникнення розбіжності. Плюси звернення до нотаріуса такі:

  • маючи досвід юридичної роботи, нотаріус зможе перевірити правильність складання Вами документа;
  • нотаріус може допомогти вам скласти даний документ, точно відбивши на папери Ваші наміри;
  • нотаріальне посвідчення є гарантією того, суперечки про справжність документа і вираженні в ньому дійсної волі сторін не виникнуть.

Також корисною інформацією на сайті “Розлучення онлайн” сімейного адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича для Вас може бути: поділ спільного майна подружжя, порядок і способи поділу майна. поділ майна в період шлюбу, поділ майна в цивільному шлюбі, поділ різних видів майна, поділ житла при розлученні, оцінка майна, угода про розподіл майна, позовна заява про поділ майна подружжя, шлюбний договір.

Відмінності угоди про розподіл майна від мирової угоди

Договір про поділ спільного майна подружжя при розлученні

Мирова угода відрізняється наступним:

  1. є судовим документом, оскільки складається в рамках судового розгляду;
  2. має силу судового рішення, що дозволяє отримувати по ньому виконавчий лист для звернення до органів державної виконавчої служби;
  3. при визначенні його умов не можна виходити за межі спочатку пред’явлених позовних вимог.

Відмінності угоди про розподіл майна від шлюбного договору

Відмінності угоди про розподіл майна від шлюбного договору

Договір про розмежування прав на майно відрізняється від шлюбного контракту в наступному:

  • шлюбний контракт укладається до або під час шлюбу та обов’язково засвідчується у нотаріуса, може визначати долю не тільки вже наявної власності, а й тієї, яка тільки може з’явитися в майбутньому;
  • Угода про розподіл підписується або в шлюбі, або після розлучення, засвідчується у нотаріуса за бажанням, а також визначає долю тільки того майна, яке фактично є.

Крім того, шлюбний контракт, укладений до реєстрації сімейних відносин, набирає чинності саме з моменту реєстрації шлюбу. Договір про розподіл власності набрати чинності з моменту підписання (або нотаріального посвідчення).

Зміст угоди про розподіл майна

Зміст угоди про розподіл майна

Домовленість про розмежування прав на наявні спільно нажиті блага повинна зображати справжні наміри сторін про розпорядження тим, що їм належить.

Це може бути нерухомість (в тому числі й комерційна), транспортні засоби, земельні ділянки, дачі, гаражі, заощадження, цінні папери, коштовності, побутові прилади та інші речі.

У домовленості має визначатися право власності чоловіка або дружини на ті чи інші речі, або частки у власності. Зі зразком угоди про поділ майна ви можете ознайомитись на нашому сайті.

 

Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:

  1. Поділ спільного майна подружжя
  2. Порядок і способи поділу майна
  3. Поділ майна в період шлюбу
  4. Поділ майна в цивільному шлюбі
  5. Поділ різних видів майна
  6. Поділ житла при розлученні
  7. Оцінка майна
  8. Позовна заява про поділ майна подружжя
  9. Шлюбний договір
Рейтинг
( 3 оцінки, середнє 5 з 5 )
Розлучення онлайн