Мирова угода про дітей при розлученні через суд

Мирова угода про дітей при розлученні через суд

Мирова угода про дітей при розлученні через суд

Мирова угода про дітей при розлученні через суд

При розірванні шлюбу в сім’ї з неповнолітніми дітьми суду доводиться вирішувати ряд непростих питань (де і з ким залишиться проживати дитина, як батько, що йде з сім’ї, буде з ними спілкуватися, брати участь в їх утриманні та інші нюанси).

Якщо батьки не змогли самостійно врегулювати всі питання про дітей до шлюборозлучного процесу (що є обов’язковим при наявності загальних чад) і справа вже знаходиться на розгляді суду, законодавство все ж передбачило можливість дійти згоди, так сказати, в останній момент і прямо в процесі вийти на мирову угода.

Мирова угода про розірвання шлюбу – це документ, в якому пара встановлює порядок вирішення питань про спільних дітей та поділ майна, який при своєму мирному характері складання і врахуванні інтересів обох сторін має юридичну силу судового рішення.

Порядок складання мирової угоди про дітей через суд

Порядок складання мирової угоди про дітей через суд

Висновок мирової угоди можливий на будь-якій стадії судочинства, а саме:

  • з моменту подачі позовної заяви про розлучення до суду до початку судового процесу;
  • безпосередньо на засіданні з розгляду справи про розлучення;
  • при підготовці судового рішення.

Ініціатором укладення мирової угоди може бути будь-яка зі сторін (тобто як чоловік, так і дружина). Крім того, сам суд зацікавлений і зобов’язаний прийняти максимум заходів для укладення мирової угоди в ході процесу, якщо бачить, що сторони морально готові домовитися з усіх найважливіших аспектів, що стосуються спільних дітей.

Також суддя зобов’язаний пояснити подружжю особливий процесуальний наслідок: при укладенні мирової угоди повторне звернення до суду по спору між тими ж сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Зміст мирової угоди про дітей при розлученні

Зміст мирової угоди про дітей при розлученні

Про своє рішення прийти до домовленості розлучається подружжя може у двох формах:

1. Письмово – в довільній письмовій формі заздалегідь підготувати документ в трьох примірниках, який згодом долучається судом до матеріалів справи.

2. Усно – на процесі необхідно зробити спільну усну заяву про готовність укласти мирову угоду, і в цьому випадку:

  • суд відкладає засідання і дає час сторонам на складання документа;
  • усне волевиявлення сторін відразу оформляється протоколом без виокремлення окремого документа-угоди.

Законність мирової угоди і його зміст в обов’язковому порядку перевіряється судом, тому для неухильного його затвердження в документі необхідно відобразити:

  1. Визначення місця проживання неповнолітнього (тобто з ким зі сторін і за якою адресою буде проживати дитина / діти після розлучення батьків);
  2. Порядок спілкування з дитиною батьків, які проживають окремо (тобто дні та години зустрічей з дитиною, участь в його утворенні, лікуванні, вихованні тощо);
  3. Аліментні зобов’язання окремо проживаючого батька (порядок і сума виплати грошових коштів на утримання неповнолітньої).

При складанні мирової угоди обом сторонам потрібно уважно стежити за тим, щоб кожен пункт договору був незаперечним і не вимагав додаткових тлумачень, а також строго відповідав інтересам і правам неповнолітньої дитини.

Зразок мирової угоди про дітей при розлученні в суді

Зразок мирової угоди про дітей при розлученні в суді

При самостійній підготовці мирової угоди батьки часто задаються питанням: з чого почати і як відобразити на папері всі аспекти по спільній дитині? Необхідно відзначити, що мирова угода:

  • не має особливої ​​уніфікованої форми по законодавству (тобто складається довільно);
  • містить особисті дані (П.І.Б., паспорта, адреси реєстрації) батьків і дитини / дітей;
  • детально повинно розкривати всі спірні пункти.

Необхідно пам’ятати, що першим аспектом відображення в угоді є визначення місця проживання дитини після розлучення батьків, а потім вирішується питання про участь у вихованні окремо проживаючого батька і способах матеріального утримання їм дитини. Головне – при підготовці документа подружжю не слід поспішати, а продумати всі пункти до дрібниць.

Невиконання мирової угоди про дітей при розірванні шлюбу

Невиконання мирової угоди про дітей при розірванні шлюбу

При затвердженні мирної домовленості між подружжям, суд знімає з себе зобов’язання по вирішенню спору про дітей і займається тільки розірванням шлюбу. Прекрасно, якщо прийнятий документ згодом виповнюється чесно і добровільно, але мають місце випадки, коли одна зі сторін ухиляється від виконання умов (або будь-якого окремого пункту, наприклад, мати не дає батькові бачитися з дитиною / батько не виконує обов’язки позовів про аліменти виплат тощо). На цей випадок передбачено шляхи вирішення проблеми:

1. Заява в судову інстанцію про видачу виконавчого листа

Подається до суду за місцем проживання відповідача-невиконавця з описом суті прийнятого раніше угоди й проблеми його виконання відповідачем по конкретному пункту / пунктам, в завершенні міститься прохання видати виконавчий лист для подальшого пред’явлення в державну виконавчу службу і примусового виконання.

Оскарження угоди про дітей через суд

Дана форма менш популярна, бо має свої строки (всього 10 днів з моменту затвердження мирової угоди), і може бути застосована лише в тому випадку, коли є стовідсоткова впевненість в тому, що мирова угода виконана не буде.

Мировий договір про дитину при розлученні через суд

Мировий договір про дитину при розлученні через суд

Навіть після передачі справи про розірвання шлюбу до суду у подружжя залишається право мирно домовитися про подальшу долю їхніх спільних дітей. Даним правом неодмінно потрібно скористатися, тому що в протилежному разі найважливіші питання про дітей будуть вирішуватися вже не батьками, які краще знають своє чадо, а судом, не знайомим з засадами, традиціями й особливостями вашої родини.

Мирова угода має юридичну силу судового рішення і вважається одним з кращих варіантів вирішення цивільного спору як для суду, так і для громадян, оскільки при підписанні такого договору сторони мають можливість прийти до згоди на обопільно вигідних умовах, а суд знімає з себе тягар вирішення аспектів сімейного спору.

При невиконанні умов даного документа до нього може бути застосована процедура примусового виконання.

Послуги адвоката по сімейним справам

Послуги адвоката по сімейним справам

Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи по оформленню Мирової угоди про порядок спілкування з дитиною.

Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.

За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа по оформленню Мирової угоди про порядок спілкування з дитиною буде вирішена більш професіонально та швидко.

Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професіональну юридичну допомогу по оформленню Мирової угоди про порядок спілкування з дитиною.

Наш багаторічний досвід в юридичній сфері є гарантією Вашого успіху – це те, що потрібно Вам зараз для вирішення питання по оформленню Мирової угоди про порядок спілкування з дитиною.

Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!

Зробить перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по оформленню Мирової угоди про порядок спілкування з дитиною, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримуєте відповіді на всі Ваші питання.

Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:

  1. Поділ квартири при наявності дітей під час розлучення
  2. Діти під час поділу майна при розлученні
  3. Про аліменти на утримання дітей
  4. Про порядок спілкування з дитиною
  5. Про проживання дитини після розлучення
  6. Угода про дітей при розлученні
  7. Документи для розлучення з дітьми
  8. Розлучення з дітьми без згоди чоловіка
  9. Розлучення за спільною згодою з дітьми
Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Розлучення онлайн