Аліменти на двох дітей

Аліменти на двох дітей

Аліменти на двох дітей

У 2024 році з урахуванням демографічної ситуації підвищена увага приділяється збільшенню народжуваності, в тому числі шляхом народження другої дитини. Однак рівень свідомості батьків і їх відповідальності за життя своїх дітей законодавчо підвищити неможливо, тому все більше батьків сплачують аліменти на двох дітей.

Умови сплати та розмір аліментів на двох дітей залежать від сімейного і матеріального становища сторін, а також від інших факторів, які можуть вплинути на рішення суду. Однак найчастіше кошти на неповнолітніх утримуються у відсотках від доходу.

Оформити аліменти на утримання двох неповнолітніх дітей можна як шляхом укладення угоди, так і через суд. Стягнення аліментів також відбувається відповідно до встановлених законом норм.

Якщо ж у платника коштів в новому шлюбі з’являється дитина, сума аліментів, які сплачуються на первістка, може бути знижена.
Умови сплати аліментів на двох дітей

Наступні особи можуть отримати аліменти на двох дітей від їхніх батьків або одного з них:

  • Мати спільних дітей від батька.
  • Батько від матері, якщо з ним проживають двоє спільних дітей.
  • Законні представники дітей. До них можна віднести:
  1. родичів, які виховують дітей;
  2. вітчимів;
  3. керівництво дитячого закладу, в якому проживають діти, які залишилися без піклування батьків.

Аліменти на 2-х дітей зазвичай виплачуються при дотриманні наступних умов:

  • Юридично діти повинні бути продовжувачами роду тієї чи іншої людини. Якщо, наприклад, спорідненість матері підтверджується записами у свідоцтвах про народження дітей, то спорідненість батька має бути встановлено в судовому порядку, якщо в графі «батько» у свідоцтві обох або одного з дітей стоїть прочерк.
  • Кожній дитині, на користь якої сплачуються аліменти від батьків, не може бути понад 18 років. Після досягнення дитиною повноліття аліментні зобов’язання автоматично припиняються, за винятком випадків, коли повнолітні діти непрацездатні.

Якщо аліменти на дітей взагалі не стягувалися за рішенням суду або добровільною згодою, то отримати кошти з платника можна виключно в межах десяти років з моменту звернення одержувача до суду. При цьому законному представнику дітей необхідно довести, що раніше він звертався до аліментозобов’язаної особи для отримання коштів на утримання, але такий захід не приніс результатів.

Розмір аліментів на двох дітей

Розмір аліментів на двох дітей

Розмір аліментів на двох дітей визначається наступними способами:

  1. В аліментній угоді, укладеній між батьками (зобов’язаною стороною і законним представником дітей). У такій угоді сторони самі визначають розмір матеріальної допомоги, порядок її надання. Розмір аліментів, визначений в такій угоді, не може бути нижче того розміру, який діти могли б отримати при зверненні з позовом до суду. Важливо враховувати, що угода має укладатися в письмовій формі та має бути засвідчена нотаріусом.
  2. У рішенні суду. Суд врахує матеріальне та сімейне становище кожної зі сторін, а також інші варті на увагу обставини, а після винесе рішення про розмір аліментів, що підлягають сплаті.

Аліменти можу бути стягнуті:

  • у вигляді частки від заробітку (аліменти на утримання двох дітей зазвичай складають 1/3 (приблизно 33%) від зарплати чи іншого доходу);
  • у вигляді натуральних продуктів, якщо у батька, що сплачує аліменти, є фермерське господарство;
  • у вигляді компенсації майном, яке належить зобов’язаною сплачувати аліменти стороні;
  • у твердій грошовій сумі, наприклад, якщо зобов’язаний сплачувати аліменти батько має нерегулярний заробіток, безробітний, отримує дохід в іноземній валюті тощо.

Буває і так, що суд призначає сплату аліментів одночасно в частках і у твердій грошовій сумі.

Оформлення аліментів на двох дітей

Оформлення аліментів на двох дітей

Для того, щоб оформити аліменти на дітей, їх законний представник повинен:

  1. Спробувати укласти угоду з особою, яка зобов’язана сплачувати аліменти на утримання дітей. Для такої угоди обов’язкова письмова форма та нотаріальне посвідчення. Воно може бути змінено в будь-який час, а також розірвано (в обох випадках – виключно в присутності нотаріуса). Укласти, змінити або розірвати угоду можна навіть після розлучення.
  2. Звернутися до суду з заявою про присудження аліментів. Таку заяву можна подати в будь-який час після виникнення права на аліменти (але стягуватися вони будуть лише в межах трирічного строку). При цьому отримати аліменти можна одним з таких способів:
  • за допомогою видачі судового наказу – в разі, якщо у відповідача є стабільний офіційний дохід (одержувачу аліментів відомо місце його роботи), і немає інших аліментних зобов’язань. Слід враховувати, що у такий спосіб аліменти можуть бути стягнуті тільки в частках від доходу;
  • шляхом подання позовної заяви – у всіх інших випадках, у тому числі коли аліментозобов’язаний батько є безробітним, а також за умови стягнення аліментів у твердій грошовій сумі або змішаним способом.

Пам’ятайте, що після видачі законному представнику судового наказу, суд зобов’язаний направити копію цього документа зобов’язаній особі (особам), яка має право оскаржити цей наказ (якщо не бажає платити аліменти). Якщо це станеться, законному представнику доведеться звертатися до суду в рамках позовного провадження, і тільки після задоволення позову він зможе звернутися до органів виконавчого провадження для стягнення аліментів.

Для посвідчення угоди у нотаріуса, а також для звернення до суду знадобиться наступний набір документів:

  • Паспорти та ІПН подружжя.
  • Свідоцтво про шлюб.
  • Свідоцтва про народження дітей.
  • Інші документи, що підтверджують родинні зв’язки батьків і дітей.
  • При зверненні до суду – правильно складена позовна заява (або заява про видачу судового наказу).

Крім того, в залежності від обставин можуть знадобитися й інші документи. Їх список можна уточнити безпосередньо в нотаріальній конторі, суді або в сімейного адвоката.

Порядок стягнення

Порядок стягнення аліментів на двох дітей від різних шлюбів

Аліменти стягуються судовими та виконавчими органами. При наявності угоди, умови якого не виконуються батьком (батьками), законний представник дітей може звернутися в державну виконавчу службу і зажадати почати виконавче провадження по справі, бо угода про аліменти має силу виконавчого листа.

Якщо аліменти оформлені за допомогою судового рішення, то порядок стягнення коштів визначається судом і реалізується державними виконавцями. За місцем роботи зобов’язана особа (особи) має сплачувати аліментні кошти, які будуть утримуватись з її заробітної плати, в розмірі, зазначеному у виконавчому листі, який видається після прийняття судом рішення. Адміністрація організації переводить певну суму на рахунок законного представника дітей. При зверненні стягнення на майно боржника вилучена власність реалізується з торгів, а вторгована сума передається законному представнику дітей.

Аліменти при народженні другої дитини

Аліменти при народженні другої дитини

Якщо раніше батько сплачував аліменти на одну дитину, то при народженні другої в новому шлюбі розмір виплат, що сплачуються на утримання першого, може зменшитися. Оформлено це може бути як за допомогою зміни угоди про аліменти за погодженням з законним представником першої дитини, так і шляхом звернення до суду для зміни судового рішення. Важливо мати на увазі, що народження в новій сім’ї аліментника дітей не означає, що розмір виплат на дитину від першого шлюбу автоматично буде знижений. Першочерговими для суду є інтереси неповнолітніх дітей, тому платнику необхідно надати вагомі підстави для зменшення розміру аліментів.

Буває і так, що батько, який сплачує аліменти на одну дитину, потрапляє в ситуацію, коли він змушений платити їх також на другу дитину в новому шлюбі. Оскільки за законом на утримання двох дітей необхідно сплачувати 1/3 (близько 33%) доходу, то дана сума буде ділитися навпіл між двома дітьми від різних шлюбів. Тобто, кожна дитина буде отримувати по 1/6 (або приблизно по 16,5%) доходу батьків. При цьому суд має право переглянути розмір виплат, зменшити або збільшити частки в залежності від обставин.

Корисні матеріали сайту rozluchennya-onlain.com.ua:

  1. Аліменти з батька
  2. Аліменти з матері дитини
  3. Аліменти батькові
  4. Аліменти на утримання матері дитини
  5. Аліменти на батьків з дітей
  6. Аліменти від держави
  7. Аліменти на дітей
  8. Аліменти на одну дитину
  9. Аліменти на двох дітей
  10. Аліменти на трьох дітей
Рейтинг
( 1 оцінка, середнє 5 з 5 )
Розлучення онлайн